Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
438 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Золоті правила вирощування огірків

Золоті правила вирощування огірків

Золоті правила вирощування огірків


 

Огірок – одна з найбільш теплолюбних культур серед тих, які наші дачники вирощують щорічно. Безумовно, кожний хоче, щоб рослини порадували великою кількістю жіночих квіток, що згодом призвело б до великого врожаю. Завдяки старанним зусиллям та досвіду городників, зараз з вирощуванням огірків у відкритому грунті проблем не виникає.

 

Що потрібно зробити, щоб огірки відмінно плодоносили?


 

Знаючи особливості цієї рослини, відповідь можна звести до таких основних пунктах:

- підбір сорту;

- купівля якісних насіння;

- дотримання сівозміни;

- внесення підгодівлі;

- профілактика хвороб;

- рясні поливи;

- своєчасний збір плодів.


 


 

Сорти для Вашого городу


 

Від того, в якій кліматичній зоні Ви знаходитеся і які саме хочете виростити огірки, залежить вибір насіння. Крім того, завжди рекомендується враховувати стійкість до хвороб і спосіб запилення. Приміром, комахи-запилювачі потрібні для бджолозапильних сортів, і це неодмінно враховується при вирощуванні рослин в теплицях. На відкритих майданчиках бджіл і джмелів залучають особливі рослини – квітконоси, їх можна посадити поруч з грядкою. У теплицях приваблюють комах інакше, ставлячи букети квітів у вази або обприскуючи медовим розчином самі рослини. Посадивши партенокарпічні огірки, Ви і площа економите (тому що кожна квітка – це гарантований плід і садити треба менше насіння), і ґедзів чи мух залучати немає потреби.

Також вибирайте сорти за термінами дозрівання. Ранні, середні, пізні – всі згодяться на грядці, оскільки плодоношення буде більш тривалим. Самий короткий термін вегетації мають ранньостиглі сорти, до 45 діб, середньостиглі встигають через 50 днів, а понад цього терміну – це пізньостиглі, вони визрівають довше.

Закусочні, салатні сорти і сорти огірків для консервування або маринування або для зберігання мають різну якість плодів. Але яким би сорту чи гібриду Ви не віддали перевагу, купівлю насіння слід здійснювати лише в спеціалізованих магазинах, наприклад в інтернет-магазині «Агролидер».

Самостійний збір насіння – в деякій мірі ризик, адже при цьому відсутня гарантія, що Ви отримаєте огірки тих якостей, на які розраховуєте.

 

Сівозміна


 

Посадка огірків – справа нехитра, але має свої особливості в частині визначення ділянки. Категорично не можна висаджувати насіння цієї культури після будь-яких рослин сімейства гарбузових. В іншому випадку виснажується грунт, і можна не розраховувати на великий урожай. Тому садіть їх на тих грядках, де раніше росли помідори або рання капуста, багаторічні трави або рання картопля, а також горох, боби або цибулю.


 

Способи вирощування


 

Вирощування огірків варто починати до наміченої дати висадки розсади у грунт приблизно за місяць. Знадобляться торф'яні горщики або комірки з пластику, також можна використовувати ящики, стаканчики. У ємність з грунтом насіння опускають після попереднього замочування.

Якщо створити ефект теплиці, використовуючи пластиковий ковпак, плівку або скло, а також витримати температурний режим (приблизно 25 градусів), то сходи з'являться швидше і будуть дружніми. Сприятливими умовами для того, щоб розсада розвивалася, вважається температура близько 20 градусів, багато світла і достатньо вологи.

Готову розсаду висаджують на город. Причому коли садити огірки визначити нескладно, молоді рослини повинні мати міцний корінь, не тонкі стебла, листя темно-зеленого кольору, а головне, середньодобова ґрунтова температура повинна бути не менше 15проС. До речі, такі умови сприятливі для безрассадного способу вирощування огірків. Залежно від типу ґрунту насіння сіють на глибину від 2 до 4 див.


 


 

Додатковий догляд


 

Щоб розсада мала життєву силу, а молоді рослини швидко пішли в ріст, застосовуються підгодівлі і поливи. Сухий грунт зволожують у міру потреби, але не в дуже жарку погоду. Надмірні поливи не корисні цій культурі, тому вносити теплу вологу потрібно не часто, приблизно кожні сім днів, якщо немає дощів. З появою квітів і плодів поливи роблять у два рази частіше.

Харчування для огірків починається з осені, коли на підготовлене місце вносять «мінеральний коктейль» з азоту, калію і фосфору. Для цього беруть деревну золу, компост і перепріла тирса, по відру кожного компонента. У період зростання огірки підживлювати добривами потрібно, чергуючи мінеральні та органічні. Підійде така органіка, як коров'як і курячий послід, яка розводиться водою в необхідних пропорціях. З мінеральних добавок використовують універсальні суміші. Важливо, щоб підживлення вносилися своєчасно. Бажано згадати про це перед тим, як вирощувати огірки. Від комплексних добавок в грунт в чому залежить результат всіх Ваших зусиль.


 

Профілактика хвороб


 

При посадці огірків нерідко забувають про небезпеки, які підстерігають рослини на городі, і в першу чергу це захворювання – грибкові, вірусні та бактеріальні. Боротися з недугами рослин, які виникають з різних причин, можна успішно. Починати слід з профілактичних заходів, які включають сівозміна культур, розпушування земляний кірки і регулярні поливи не холодною водою. Наприклад, грибкові хвороби можна перемогти, якщо обприскувати огірки розчином коров'яку, сироватки, квітів чорнобривців, марганцівки. У крайніх випадках застосовують препарати. Багатьох хвороб можна уникнути, якщо правильно підготувати посівний матеріал, обприскувати рослини від шкідників і комплексно доглядати за огірками.


 

Своєчасний догляд дозволяє вирощувати невибагливі огірки у відкритому ґрунті, і в теплиці, і в домашніх умовах. Використовуйте сорти з асортименту насіння інтернет-магазину «Агролидер» для досягнення найкращих результатів. Засоби захисту рослин допоможуть позбутися від захворювань, бур'янів і шкідників. Маючи базові знання про те, як садити огірки, Ви без проблем виростите свій урожай.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner