Урожай з городу – помідори
Помідор, який спочатку вирощувався як декоративна рослина, пізніше придбав нову славу і став улюбленою овочевою культурою багатьох городників. Сучасні помідори – це різноманітні сорти і гібриди для вирощування на грунті, в домашніх умовах і, безумовно, в теплицях.
Виходячи з особливостей того чи іншого сорту, потрібно правильно підібрати томати для вирощування в необхідних умовах. Так, наприклад, форма рослин томата може бути детерминантной, индетерминантной, полудетерминантной, і це треба враховувати.
Хтось віддасть перевагу нові, комусь більше до душі давно улюблені сорти; хтось любить круглі помідори, комусь подобаються сливовидні або грушоподібні, а хтось без розуму від дрібних черрі. І ті і інші, ранні і пізні, в широкому асортименті пропонує магазин насіння «Агролидер», з нашими насінням садіння помідорів кращих сортів Вам забезпечена.
Вирощування помідорів – відповідальний процес. І справа не зовсім у різновиди рослин, колір плодів і висоті кущів, а більше у догляді. І якщо Ви – новачок, то вам, звичайно ж, варто навчитися садити помідори так, щоб урожай був на ура.
У цій роботі є декілька важливих етапів, виключати які вкрай не рекомендується. По-перше, грядка. Місце для томатів вибирають відповідне вимогам культури (сонячне і тепле). По-друге, склад ґрунту (влагоемкий грунт, слаболужною, багатий органічними речовинами). По-третє, насіння (якісні, знезаражені, замочені, просушені).
Оскільки для наших дачників найбільш актуальним є вирощування томатів у відкритому грунті, то саме на ньому зупинимося детальніше.
Як працювати з насінням помідорів у відкритому грунті
Є два варіанти посадки цієї рослини: безрассадный (насінням у ґрунт) і розсадний (насіння сіються в контейнери).
Якщо Ви хочете посіяти насіння прямо в грунт, то повинні знати, коли садити помідори і вибрати для цього відповідні сорти. При сприятливій температурі 20-25про насіння може проростати. Молоді томати потребують постійної теплій погоді, і будь-яке зниження до 15 градусів несе загрозу рослинам. Наприклад, при такій температурі розсада цвісти не буде. Ще більш згубний вплив на томати надає різке зниження до 10 градусів, коли припиняється зростання і квіткові бутони обпадають.
Розсадний спосіб передбачає высевание насіння в плівкові укриття, скриньки або в комірки з грунтом. Коли садити томати розсадою – не менш важливо. Починати можна з 10 березня, що дозволить зробити пікіровку в першій половині квітня і приступити до грунтової висадці в першій половині травня.
Домашня розсада повинна досягти 50-60-денного віку. Але гарантовано ранні врожаї дає розсада ранніх сортів, висаджений в грунт у період з 20 по 30 квітня через 75-90 днів від сходів. Середньопізні і пізньостиглі сорти слід висаджувати лише в десятих числах травня.
Тонкощі вирощування
Так як вирощувати томати і отримувати хорошу віддачу у вигляді соковитих плодів хочуть багато, то крім правильного часу посадки також слід своєчасно вносити підживлення. Але насамперед не можна допустити шкідників на ділянку, які можуть зіпсувати рослини. Це можуть бути капустянки, колорадські жуки. Попередити їх появу можна, застосувавши спеціальні препарати, якими, наприклад, обробляються корінці розсади.
Способи внесення препаратів відрізняються, все залежить від обраного інсектициду.
Перед висадкою на постійне місце зростання культура повинна пройти період акліматизації методом загартовування, причому здійснювати це потрібно близько двох тижнів. Спочатку розсаду виносять в денний час на сонці з притіненням від опіків, де залишають на нетривалий час. Якщо нічна температура низька, то на ніч рослини визначають в коридор.
Заморозки пішли, і томати можна висадити на грядки. До питання про те, як садити помідори. У міжряддях дотримуються дистанції від 30 см до 60 см Між рослинами відступають 15-30 див. У разі розведення середньопізніх сортів відстань слід збільшити до 15 див.
Прополки, поливи, підгодівлі – всього три пункти в догляді за рослинами сприятимуть отриманню врожаю.
Поливають культуру всього раз в тиждень, але не шкодують води. Тут важливо знати міру, так як переполив призводить до розтріскування шкірочки плодів, а якщо томат отримує мало вологи, то його плоди навряд чи будуть великими.
Полив зазвичай призводить до утворення шкідливої скоринки на поверхні землі, її обов'язково потрібно рихлити.
Як доглядати за томатами
Посадка томатів – це далеко не все, після неї ще багато чого належить зробити. Багато сорти і гібриди є високим, і догляд за ними входить підв'язування до прутам з металу або до кілків з деревини, а також такі рослини формують. Підв'язувати рослини рекомендується матеріалом з широкою поверхнею, тому виключається волосінь, тонка нитка, дріт. Віддається перевагу міцним широким смужок тканини, капрону, а також спеціальним пристосуванням, таким як подвязчики рослин, доступним в спеціалізованих магазинах.
Збір врожаю – особлива пора не лише для господаря, а насамперед для рослини. Догляд зазнає змін, що стосується поливів. Як тільки Ви починаєте збирати перші помідори, скорочуйте поливи. Тим самим зможете вберегти кущі від бурої плямистості, фітофторозу та інших хвороб, а також сприятимете поліпшення якості врожаю.
Безперечно, у справжнього господаря завжди багато питань, і як садити томати, і що посадити після них. Умілий підхід до процесу і дотримання правил агротехніки дозволить не робити помилок, а слідувати досвіду овочівників і насолоджуватися стиглими помідорами.
Про те, як вирощувати помідори, сказано вже чимало. Все ж первинне – це насіння. Перед покупкою ми рекомендуємо цікавитися якістю і вивчати інформацію про виробника. А ми в свою чергу допоможемо радою та надамо добірний посівний матеріал. Бажаємо великих врожаїв та приємного вирощування на Ваших грядках.