Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
438 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Що потрібно знати про вирощуванні кукурудзи

Що потрібно знати про вирощуванні кукурудзи

Однієї з основних культур сучасного землеробства є кукурудза. Різнобічне використання і висока врожайність – це факти, які дозволяють вважати кукурудзу найважливішим кормовим продуктом в сільському господарстві. Від всього обсягу світового відтворення культури дві третини використовується на корм, що залишився приблизно в рівних частинах направлено на технічні цілі і на продовольчі потреби. У світовому землеробстві під вирощування кукурудзи відведено 129,3 млн. га.




Підготовка ґрунту і удобрення


Як вирощувати кукурудзу, знають досвідчені фермери. В першу чергу вона, як і будь-який інший злак, потребує дотримання сівозміни, тому важливо правильно вибирати попередні культури, посів після яких дасть відмінну врожайність. Для кукурудзи найбільш прийнятними попередниками вважаються озима пшениця і картопля, непоганий урожай збирають і після зайнятого пару.

   

З осені проводять глибоку оранку грунту, глибина зачепила повинна бути не менше 30 див. В даний час використовуються нові технології оранки землі, для цього застосовують дискові чизели, які легко і глибоко розкривають грунт.

 

Паралельно з обробкою грунту, вносять необхідні добрива, а також гербіциди для знищення багаторічних бур'янів (осот, пирій і молочай). По весні обов'язково закривають вологу, використовуючи важкі борони. Кислотність грунту для вирощування кукурудзи, повинна бути в межах 5,5-7 pH.


Посів насіннєвого матеріалу

 

Перед тим, як садити кукурудзу, ретельно відбирають і сортують насіння. Залежно від агрокліматичних показників конкретного регіону для посадки вибирають гібриди та сорти кукурудзи, які відрізняються один від одного термінами дозрівання.

 

Від вибору сорту культури багато в чому залежить, коли садити кукурудзу. Спочатку відбувається посадка кукурудзи ранніх сортів, які мають більш високою холодостійкістю. Глибина посіву зерен становить 8 см, відстань між рядами 70 см. При посадці насіннєвого матеріалу важливо врахувати, що його величина може бути різною, що вимагає певної налаштування посівного агрегату.




Враховуючи тропічне походження кукурудзи, її обробіток вимагає досить високих температур. Так проростання зерна культури відбувається при температурі не нижче +10 оС на глибині 10 см, але у фазі двох-трьох листочків вона здатна витримувати заморозки до -2 проС. Ранній посів насіннєвого матеріалу у вологу погано прогріту грунт тягне за собою загибель насіння або дуже рідкісні сходи.

 

Особливості агротехніки вирощування

 

Догляд за посівами культури починається з досходового боронування, яке проводиться через шість днів після посіву. В цей час бур'яни знаходяться в слабо пророслому стані «білої ниточки». Боронування здійснюється легкими або середніми боронами. Терміни післясходового боронування визначають після появи 4-5 повних листків на рослинах.


У цей же період знищують бур'яни шляхом міжрядного обробітку, причому перше на глибину 6-8 см, подальше залежить від проростання бур'янистих трав. Важливо провести підгортання рослин під час заключного розпушування або обробки гербіцидами.



В цей же час здійснюють підживлення рослин комплексними добривами. Враховуючи, що кукурудза вважається посухостійкою культурою, на першій фазі свого розвитку вона слабо потребує вологи, але в період викидання волоті і подальшого формування врожаю їй необхідно не менше 400-600 мм опадів.

 

Збір врожаю

 

Відомо, що городники в основному вирощують цукрові сорти кукурудзи для використання в їжу, але більшість фермерів займаються вирощуванням гібридів на зерно. Воно є сировиною для виготовлення крупи, борошна, крохмалю з кукурудзи, а також поп-корну.

 

Завдяки високому вмісту протеїну в зерні, кукурудза є цінною фуражною культурою.

 

Збір урожаю починають з настанням фізіологічної стиглості качанів. В цей період вологість зерна не повинна перевищувати 35%. Качани кукурудзи обмолочують за допомогою зернового комбайна зі спеціальними пристосуваннями.

 

Обов'язковим є висушування зерна після збирання. Можливий збір кукурудзи у стадії молочно-воскової стиглості. Вологість зеленої маси становить до 70%, її перемолачивают разом з молодими качанами на силос і використовують на корм худобі.




Боротьба з хворобами і шкідниками

 

Перед тим, як виростити кукурудзу, завжди слід подумати, як уникнути проблем із отриманням майбутнього врожаю.

 

Рослини, що вступають у фазу створення колосків, особливо схильні до грибкових хвороб. Волоті кукурудзи накриваються чорною масою, яка розлітається з подувом вітру, розпилюючи спори грибка. Ефективний результат боротьби з цим захворюванням – обробка грунту перед посівом зерна фунгіцидами.

 

Не менш небезпечним ураженням рослин вважається фузаріоз, який теж можна знешкодити фунгіцидами, а також використанням до посіву здорових знезаражених насіння.

 

Останнім часом все частіше фермери скаржаться на ураження посівів кукурудзи пухирчастою сажкою. Це захворювання пошкоджує рослина повністю. Явною ознакою є характерне утворення сірого відтінку. Уражені рослини часто гинуть або погано плодоносять. Для знищення цього грибкового захворювання знезаражують грунт, використовують сівозміна культур, висівають тільки здорові сортове насіння, що володіють стійкістю до хвороби.




Крім грибкових навал на кукурудзу, чималу загрозу для врожаю становлять шкідники, начебто кореневої попелиці, бавовняної совки, а також стеблового метелика та шведської мухи. В основному всі вони швидко адаптуються до препаратів, використовуваних для їх знищення, тому необхідно чергування захисних засобів протягом усього літа.

 

Важливо використовувати препарати, щадні навколишнє середовище і не завдають шкоди корисним комахам і бджолам. Тому при виборі препарату уважно ознайомтесь із рекомендаціями, які завжди знаходяться на упаковці.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner