Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 14 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
441 відгук
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Кабачки і цукіні – як садити овочі

Кабачки і цукіні – як садити овочі

Коли нас просять перерахувати найпопулярніші і вирощуються овочі, то, звичайно ж, ми не забуваємо про кабачках. Відомо, що кабачки – це різновид гарбуза. Спочатку вони вирощувалися далеко не як овоч. У декоративному вигляді люди вирощували цю культуру досить довго, поки не зацікавилися недозрілими плодами. І не даремно це зробили, так як в плодах багато життєво важливих вітамінів і мінеральних солей.

Сьогодні кабачки привертають увагу сучасної людини не тільки вітамінним складом, але і низькою калорійністю. Крім того, у них є антиоксиданти та пектини, які дуже корисні. Вживаючи страви з кабачка, можна скинути зайві кілограми, надати підтримку серця, нирок, нервової системи.



Кабачкове насіннячко

 

У цій статті ми розповімо про те, як виростити кабачки з насіння. Вибір насіння рекомендуємо почати з виду та сорти кабачків. Якщо Вам більше подобаються рослини з м'якою шкіркою і високими показниками врожайності, то скористайтеся насінням цукіні. Їх м'якоть ніжніше, ніж у кабачків, хоча зовні плоди практично неможливо відрізнити.

Але все ж цукіні – це плід роботи селекціонерів, завдяки якій овоч отримав більше цінних властивостей і став більш скоростиглих. Разом з тим, не можна сказати, що звичайні кабачки і патисони втратили колишню славу, за популярністю, у них все в порядку.

Насіння купують з розрахунку, коли і якою хочеться отримати урожай. В принципі вирощування кабачків можливо до самої осені, і вегетація залежить тільки від сорту чи гібриду.



Купуючи насіння, відразу ж звертайте увагу на упаковку і шукайте на ній інформацію про виробника. Найпростіше купити насіння кабачків відомого Вам виробника, Ви з них вже вирощували і знаєте, яке якість садивного матеріалу.

Куди вигідніше і зовсім не купувати насіння, а зібрати їх зі зрілих плодів у себе на городі. Але при цьому важливо знати, що Ви збираєте сортове насіння, оскільки насіння з гібридів не ефективні у вирощуванні, тому що якості у рослини можуть бути іншими, не такими, як Ви очікуєте.

Зберігати посівний матеріал кабачків можна приблизно 8 років без втрати якості.

 

Агротехніка - з чого почати?

 

Існує думка, що оптимальним варіантом є посадка кабачків розсадним способом. Так теплолюбна культура краще приживеться і не постраждає від коливань температури та інших несприятливих факторів. Безумовно, це невелика хитрість, хоча в деяких районах дуже навіть корисна.

Як би там не було, перед посадкою в будь-грунт насіння слід прогріти, наприклад, на побутовому обігрівачі (батареї), де температура не настільки висока. Часто у відкритий грунт садять проклюнулися насіння, які після прогрівання заливають теплою водою і розташовують між шарами тканини.

Цікаво, що способів вирощування кабачків кілька, і цим можна скористатися (якщо не подобається який-небудь з них, підійде інший). Наприклад, вирощування розсади в горщиках. Спосіб зручний тому, що грунт можна приготувати самостійно, а сам процес не є виснажливим.

Кінець квітня – початок травня – гарний час для посадки рослин. Наповнені землею горщики невеликих розмірів (10-12 см) підійдуть для посадки по одному зернятку в кожен. При температурі 10-22 градуси, кабачки дають сходи.



Для розсади знадобиться багато світла, поливи водою кімнатної температури, підживлення для гарбузових.

Приступаємо до посадки на город

 

Є одне золоте правило – не садити кабачки і цукіні після гарбузових рослин. Ідеально підійде або південна південно-західна сторона ділянки, де не так багато дмуть вітру. Так як садити кабачки нескладно, то головне в цьому процесі просто дотримати всі норми. Багато світла, тепла і родючість грунту – це, мабуть, основні вимоги для успішного вирощування.

У віці 30 днів розсада після гарту годиться для пересаджування на город. Краще садити рослини в похмуру погоду або в вечірній час. Полив повинен бути рясним, теплим, до 2 літрів води в лунку.



Сіяти насіння кабачків у відкритому грунті рекомендується з десятих чисел травня, кінцевий термін – середина червня. Також при грунтовому сівбі насіннєвий матеріал попередньо замочують в розчині марганцівки. Коли садити кабачки, вирішуєте лише Ви, від цього залежать строки плодоношення рослин.

Плоди культурних рослин, посаджених у червні до 10 числа, відмінно зберігаються до зими.

Доглядайте за гарбузовим правильно, поливаючи, рыхля грунт і підгодовуючи їх. Це послужить запорукою міцних кущів і хорошої врожайності.

 

Які кабачки найсмачніші?

 

«Раз на грядці кабачок відлежав собі бочок» - так буває, якщо городник не поспішав із збиранням врожаю. А адже кабачок вимагає своєчасного збору, оскільки перезрілі плоди нікому не цікаві і не потрібні. Тому потрібно вчасно збирати урожай.

Зриваються недостиглі плоди приблизно на 15 день від утворення зав'язі. Навідуватися на грядки рекомендується кожні 3 дні, щоб встигнути зняти підростаючі кабачки. Саме вони – найсмачніші. Довжина овоча повинна бути від 15 см, товщина від 5 див.



Врахуйте, що на насіння плоди повністю визрівають і тільки потім зриваються з куща. Як правило, їх шкірка більш жорстка, а колір насичена.

Як вирощувати кабачки, Ви знаєте. Нескладний догляд за ними забезпечить Вас стабільним урожаєм, незважаючи на те, які види культури Ви вирощуєте.

 

Кабачок - що приготувати?

 

Цукіні або кабачок відразу з грядки внесе різноманітність в раціон, збагатить їжу калієм, магнієм, фосфором, кальцієм, вітамінами, клітковиною, ніж принесе чимало користі здоров'ю.

Незважаючи на всю дієтичну цінність м'якоті плодів (24 ккал у 100 г продукту), кабачки – це смачно і поживно. А ароматних, соковитих, апетитних страв з цукіні існує маса, починаючи від салатів з вершковою заправкою і закусок з приправами, закінчуючи всілякими запеканками і рулетиками з овочами.

  

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner