Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
440 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Кращі декоративні рослини для саду: розкішна петунія

Кращі декоративні рослини для саду: розкішна петунія

Кращі декоративні рослини для саду: розкішна петунія

 

Завоював серця багатьох садівників чудовий квітка з оксамитовими махровими й простими квітками, чия історія починається в Південній Америці, - відома в усій Україні і далеко за її межами петунія. У кліматичних умовах нашої країни рослина з сімейства Пасльонові росте практично повсюдно і прекрасно приживається на різних типах грунту, а також має високі декоративні якості і пишно цвіте, незалежно від умов погоди.

Вирощування петуній необтяжливо. Вона не потребує особливих умовах, не примхлива, але дуже чуйна на догляд і увагу садівника.

 

Опис: f20120418132658-petunija-gibridnaja.jpg

 

Що потрібно знати про петунії?

 

Саджаючи декоративні рослини на клумби, прикрашаючи ними ділянку, дуже важливо для себе визначити, яку рослину ми хочемо бачити в тій чи іншій частині ділянки:

- до якої групи відносяться обрані сорту;

- яка забарвлення квіток;

- наскільки тривалим буде цвітіння;

насіння краще купити.

Крім того, потрібно розуміти, що культура відрізняється певною складністю в культивуванні розсади. На жаль, така особливість дещо лякає початківців садівників, хоча справжньому квітникарю навіть цікаво стикатися з труднощами і долати їх. І якщо дотримуватися правил агротехніки, то можна не просто впоратися із завданням, а й досягти успіху в справі вирощування розсади цієї квітки.

 

Поділ на групи кольорів

 

Всі сучасні сорти та гібриди петунії розрізняються за зовнішніми ознаками (формою кущів, висотою рослин, виду квіток). На сьогоднішній день виділено чотири групи петуній: великоквіткова, багатоквіткова, ампельна і флорибунда. Відрізнити одну від іншої дуже просто.

Приміром, грандифлора (вона ж петунія крупноквіткова) має великі квітки. Сорти цієї групи можуть мати різну висоту, як низький, так і високий. Квітки прості, махрові або з гофрованими краями рясніють великою кількістю забарвлень.

 

Опис: a42741ccee16a62eaba342fa55a369b0.jpg

 

Багатоквіткову петунію називають мультифлорой, вона цвіте не такими великими квітками, як грандифлора, але від цього не є менш красивою. Популярність в народі має чималу, все тому, що посадка петунії цієї групи приносить раніше і рясне цвітіння. Далеко не завжди її квітки дуже дрібні, в діаметрі вони можуть досягати 5 див.

Все це, безумовно, користь багатоквіткової групи, але все ж є ще один важливий фактор – простота вирощування. Так як доглядати за рослиною дуже просто, селекціонери не обійшли увагою цю петунію і для нас всіх створили прекрасну можливість вибирати різні сорти і гібриди для озеленення ділянок та вирощування в домашніх умовах.

 

Опис: 30b2e28acc8968f7f51dbe2d70b22254.jpg

 

Петунія ампельна, як ніяка інша підходить для підвісних горщиків і домашнього вирощування. Вона чудово прикрашає веранди. Кашпо з цією квіткою чудово доповнить терасу, балкон, також рослина часто можна побачити біля входу в будинок на ґанку.

Розростаючись, стебла декоративного рослини мають здатність схилятися з горщика вниз. Завдяки високим декоративним якостям, група дуже затребувана, тоді як садити петунію ампельну і вирощувати складніше. Складність полягає у великій вимогливості до вологи, особливо на початковому етапі розвитку.

Але всі зусилля, спрямовані на підтримку її життєвих сил, окупаються розкішним цвітінням. Рослина так сильно розростається, що формує кущ у формі кулі, а це – дуже красиво!

Опис: petu.jpg

 

Догляд за петуніями з групи флорибунда куди простіше. Квіти являють собою якийсь мікс – поєднання характеристик двох груп, кущової та багатоквіткової. Відповідно і виглядають рослини, вони мають великі квітки, як грандифлора, і пишно цвітуть, як мультифлора. Їх незначне розгалуження дозволяє використовувати культуру в квітниках, масових посадках. Дощова погода помітно не має згубного впливу на петунію флорибунда.

 

 

Опис: 31.jpg

 

 

Розмноження петуній

 

Всі питання неодмінно зводяться до одного – як виростити петунію. Складно або просто, але квіти виростити своїми руками вийде. Якщо є хороші насіння, просто дотримуючись правил, можна розраховувати на гідний результат.

На сьогоднішній день існує різний посівний матеріал, як простий, так і оброблений. Дражоване насіння мають перевагу, оскільки збільшені в обсязі, покриті поживними речовинами і додатково оброблені стимуляторами росту.

Оптимальні строки посадки – ранньою весною, в березні, коли садити петунію саме час. Ранній посів – запорука раннього цвітіння. Період від сходів до утворення квітів – близько 10 тижнів.

Посадковий матеріал розсипається по поверхні землі і не прикривається. Додатково обприскати водою можна лише ті насіння, які мають оболонку, щоб вони швидше проросли. Насіння сходять при високій температурі (+23-25про З). Парниковий ефект від укриття склом або плівкою допоможе насінням проклюнуться, але як тільки це станеться, ємності необхідно відкривати по початку на кілька годин.

Опис: 1426250094_screenshot_13.jpg

 

Особливості догляду за квіткою

 

Коли розсада петуній у розвитку досягне двох справжніх листків, проводиться пікірування, тобто пересадка в інші горщики. Для цього підійдуть касети або одноразові п/е склянки. З моменту пересадки високу температуру слід знизити до +18про С. Для повноцінного розвитку петунії можна застосувати ряд добрив, приміром, універсальне, суперфосфат та інші. Полив виконується тільки під корінь.

Велика кількість квіток на майбутній петунії – мета кожного квітникаря, для чого використовується прищипування рослин. Виконується це не раніше, ніж вирощена з насіння, розсада стане міцною. Що прищипнути, визначити просто, оскільки обирається центральний стебло і бічні, якщо такі є.

Готовність до пересадки розсади визначається наявністю 5 і більше пар справжніх листків. У травні (з середини місяця) петунії можна переносити у відкритий грунт, попередньо закалив рослини при температурі +15про С.

Опис: kak-virastit-rassadu-petunii-4.jpg

 

Влітку квітка розводять методом живцювання, коли зрізаються живці з бічних пагонів, які мають по 4 аркуша. Держак поміщається в окрему ємність з вологим грунтом і накривається скляною банкою. Доглядають за ним так само, як за розсадою. З появою нових листів прищипують і починають загартування, після чого садять як зазвичай: в горщик, на квітник, на клумбу і т. д.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner