Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
438 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Віола та її види: як вибрати найкрасивіший квітка

Віола та її види: як вибрати найкрасивіший квітка

 

Віола та її види: як вибрати найкрасивіший квітка

 

Віола – це приголомшливий за красою квітка з п'ятьма великими пелюстками, різноманіття забарвлень якого захоплює. Рослина було виведено штучно і для цього використано дві квітки: Іван-да-мар'я і великоквіткова європейська фіалка.

Завдяки високим декоративним якостям, квітка зачаровує людей по всьому світу. Йому приписують різні символічні значення, наприклад французи і англійці вважають віолу символом постійності, а поляки приносять в дар квіти при розлуці.

Як не згадати історію, яка лягла в основу назви «братки», коли дівчина, так і не дочекавшись свого коханого з полів битв, все виглядала його, довгі роки вдивлялася в далечінь і перетворилася в цей прекрасний квітка.

Опис: 2192273.jpg

Кількість шанувальників садового рослини не зменшується, і вирощування віоли – це заняття, яким багато захоплюються. Захоплююче воно тим, що в результаті посіву насіння або посадки розсади, витрачаючи певні зусилля і доглядаючи за квіткою, Ви стаєте причетними до прекрасного цвітінню. Причому якщо у Вас немає ділянки за містом, але є любов до розведення квітів, то віолу можна виростити навіть на підвіконні.

 

Хитрощі, якими варто поділитися

 

Коли в руках початківця квітникаря з'являється упаковка насіння братків, він починає думати про те, як виростити фіалку, і весь в передчутті майбутнього процесу: охоче цікавиться радами і відгуками, вибирає відповідне кашпо або готує клумби до посадки, запасається підгодівлями. Власне, посадка віоли – те, з чого часто починають новачки, оскільки рослина невибаглива, так і пересаджувати його можна на будь-якому етапі вегетації.

Але не можна сказати, що віолу вирощують тільки ті, хто має досвід у квітникарстві. Квіти з п'ятьма пелюстками різних форм і забарвлень пречудовим чином прикрасять будь-який квітник. Достатньо лише визначитися з сортами, купити насіння від виробників, яким довіряєте, і приступити до вирощування розсади.

Опис: Viola-All-colours-and-varieties.jpg

Нерідко виникає питання про те, який вид віоли вибрати і як садити віолу так, щоб вона проявила всю свою декоративність в максимальній мірі.

 

Viola tricolor

 

Фіалку триколірну вирощують для отримання цвітіння в період з квітня по вересень. Це одне з найпростіших у розведенні рослин, він невисокий, з дрібними суцвіттями в синьо-жовтих тонах. Насправді, відтінків у такому квітці набагато більше, тут об'єднані чотири кольори: жовтий, білий, блакитний і фіолетовий. Висота фіалки – близько 15 див.

Опис: www.GetBg.net_Nature_Flowers_Viola_tricolor_029875_.jpg

Крім декоративних якостей, ця рослина використовується в народній медицині, тому його вирощування – подвійна користь. Вирощувати сорти триколірної фіалки можна і кілька років, але з часом квітка втрачає декоративність, тому для ефектних квітників все-таки рекомендуються однорічні та дворічні рослини.

 

Viola cornuta

 

В якості декоративного рослини, яка росте багато років, використовують віолу рогату. Вона при цвітінні виділяє приємний запах, має подовжені пелюстки, які часто порівнюють з метеликами. Рослина дуже добре розростається і утворює цілі галявини, в прямому сенсі застилаючи квітковим килимом ділянки в саду. Відрізнити рогату віолу можна за відростка позаду квітки. Але так званий шпорец в деяких сучасних гібридах відсутня.

Опис: a82e38bfa184f02a66f94a63a2155d21 (1).jpg

Цвіте така фіалка рясно, у висоту досягає 8-25 см, а діаметр квітки становить 3-5 див. стандартна Фарбування – жовтий вічко в центрі і лілово-сині пелюстки по краях, але також можна знайти інші кольори, наприклад, жовті або оранжеві, фіолетові або біло-блакитні, а також бордові.

 

Viola Wittrockiana

 

Віттрока – квітка, який, швидше за все, Вам запропонують на ринку або в магазині, якщо Ви попросите віолу. Ці братки володіють самими великими квітками (6-11 см) і досягають у зростанні у висоту 20-30 см Рослина налічує безліч сортів, об'єднаних у групи, такі як рококо, швейцарські гіганти, бамбини.

Пелюстки можуть бути різної форми, будь-яких забарвлень, причому з вираженими плямами або прожилками. Ось чому цей вид вирощується найчастіше.

Опис: Viola+wittrockiana+DeltaPremium+PureViolet+full.jpg

Садові братки – багаторічна рослина з простими або махровими квітками. Рясне цвітіння – ще одна перевага Віттрока. Періоди цвітіння у неї в залежності від того, коли садити віолу (літній і осінній час).

 

Ази розведення віоли

 

Спочатку необхідно з'ясувати для себе, коли сіяти віолу. Оскільки розсадний спосіб по праву вважається оптимальним варіантом, то строки сівби насіння – лютий або березень. Зазначимо, що від того, коли Ви почнете процес, залежить термін цвітіння.

У вирощуванні розсади немає особливих хитрощів, вона проросте при температурі +15-17про З, якщо посіяти насіння в контейнері і накрити його плівкою або спеціальною кришкою з прозорого пластику до появи сходів.

Опис: viola-11.jpg

Ждать всходов придется до 15 дней, и тогда начнется новый этап развития виолы. Укрытие сверху необходимо убрать и поместить контейнер в светлое место, где рассада будет развиваться далее. Лучше всего цветам подойдет температура +10о С. В таких условиях полив осуществляется ни в коем случае не холодной водой, а чуть теплой. Раз в две недели вносится комплексная подкормка.

Как только растения подрастут и образуют по несколько настоящих листиков, их можно отсаживать в отдельные емкости.

Описание: 2721823.jpg

 

Определить, когда сажать на постоянное место, просто – это май - июнь. В этот период опасность ночных заморозков минует, поэтому молодые растения будут комфортно чувствовать себя в открытом грунте.

При пересадке следует выдержать 10-15 см между кустиками, а далее – начинать постоянный, но посильный уход за цветами в виде прополки, рыхления, поливов и внесения удобрений (не органических). Стоит заметить, что по мере отцветания цветков виолы, их необходимо удалять из кустов, чтобы продлить период цветения культуры.

Описание: _chernyy_korol.jpg

Так простий посів в домашніх умовах дозволить Вам виростити розкішну віолу улюблених сортів без великих витрат праці з Вашого боку.

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner