Який сорт перцю вибрати
Який сорт перцю вибрати
Овочі – невід'ємна частина нашого столу. Ми купуємо і вирощуємо самі, готуємо страви і вживаємо в свіжому вигляді, заготовляємо в банки і заморожуємо, і всі ці маніпуляції ми проводимо з перцем.
Солодкий і гіркий перець – хіба можна обійтися на городі без овочів, які завжди в пошані в Україні? Якщо запитати у дачників, як вирощувати перець, то, безсумнівно, почуємо у відповідь масу порад, тому що перець вирощують все. Складно знайти власника земельної ділянки, який би відмовився від цієї культури.
Переваги вирощування перцю очевидні:
- посадка розсадою та насінням;
- простота у догляді;
- врожайність;
- вирощування в будь-яких умовах;
- тривалий збір врожаю;
- великий вибір сортів.
Секрети отримання багатого врожаю
Нескладний в догляді овоч потребує дбайливого ставлення. Дотримання простих правил допоможе зібрати великі, соковиті, товстостінні плоди солодкого перцю і красиві гострі перчинки гірких сортів.
Стабільне раннє плодоношення залежить від тривалості світлового дня, дванадцять годин світла оптимально для культури. Ми маємо справу з теплолюбних рослин, яка добре розвивається тільки в теплу погоду. А ще і розсада, і дорослі кущі потребують багато вологи. Безумовно, перець черпає цілющу вологу з ґрунту і повітря, але погодні умови не завжди сприяють цьому, вирощування перцю не обходиться без поливів.
Волога відіграє найважливішу роль у формуванні коренів, куща, зав'язей, плодів. При нестачі води зав'язі можуть впасти. Щодо поливу перець проявляє деяку примхливість, і, наприклад, не любить холодної води. Поливати потрібно тільки прогрітій на сонці, бажано відстояною водою, під корінь, регулярно. Тому треба стежити, щоб грунт не пересихав. У той же час, не слід заливати рослини, оскільки перезволоження також небезпечно і може призвести до хвороб.
Невід'ємною частиною вирощування є підгодівлі, і це відноситься в першу чергу до гібридів, які відрізняються швидким зростанням. Відзначимо, що «годувати» такі рослини потрібно досить часто. В якості добрива підійде органіка. Коров'як або траву додають у воду при кожному поливі.
Перець стручковий вимагає достатньої кількості повітря для кореневої системи, що досягається мульчуванням грунту. А ось розпушування не вітається, так як при цьому можуть пошкодитися коріння.
Огляд сортів
З існуючих сортів солодкого і гіркого перцю вибрати, що посадити, і просто і складно. Легше визначитися з сортами тим городникам, які знають, як садити перець і які стручки хочуть виростити. З більш складним завданням стикаються новачки та експериментатори, які пробують новинки ринку.
Спочатку овочевий перець вибирають залежно від умов вирощування, тобто де будуть рости кущі, у відкритому грунті або в теплиці. Як би там не було, ми пропонуємо глянути на асортимент магазину «Агролидер», де точно є з чого вибрати.
Кращі сорти
Середньоранній сорт «Ластівка» відмінно покаже себе у відкритому грунті, але й в теплиці не підведе. Кущ штамбовий, висотою до 50 см До технічної стиглості культура підійде через 120 днів. Перчинки конусоподібні, у вазі досягають 70 м, стінки мають товщину близько 5-7 мм, в біологічній стиглості плоди червоні.
Серед красноплодных також рекомендується посадка перцю ранньостиглих сортів «Анастасія», «Мерцедес», «Вікторія» та середньостиглий «Каліфорнійське чудо».
В огляді червоних солодких перців неможливо не згадати про сорт «Подарунок Молдови», на користь якого говорить його популярність і невибагливість. Ця паприка відома, користується народною любов'ю, а її насіння і розсаду пропонують всі поважаючі себе магазини.
Відмінні жовтоплідні сорту «Золоте диво» з кубовидными плодами, ранньостиглий «Богдан», а також високоврожайний «Золотий фазан».
Урожайні сорти
Цінителям великих плодів варто звернути увагу на «Червоний гігант», який характеризується ранніми термінами дозрівання, але на відміну від попередніх сортів, може давати перці, масою до 180 р. За якістю смаку, товщині стінок і по товарним характеристикам овоч їм нітрохи не поступається, а часом і перевершує; форма плодів призмовидная. Сорт вирощується і в теплиці, і на грунті.
Велику паприку вагою до 200 г можна отримати ще з насіння сорту «Каліпсо», він володіє високою урожайністю, раннеспелостью, кубічної форми плодами і товстою стінкою (до 9 см).
Сорт «Шорокшары», з циліндричною формою плодів червоного кольору, має теж досить великі вирівняні по формі перчины, їх маса становить близько 200 р. Характерною рисою овоча є стійкість до посух, при цьому перці не втрачають вологу і залишаються такими самими соковитими і пружними.
Дуже врожайними є сорти гіркого перцю, який прекрасно росте в умовах нашого клімату. Ми пропонуємо садити середньостиглий гіркий перець з плодами червоного кольору, тонкої м'якоттю і дуже гострим смаком. Чудова спеція, бездоганна для української кухні і не менш актуальна для європейських та азійських страв.
Важливі моменти
Особливості, які допоможуть зробити правильний вибір – це і стійкість до хвороб, і форма куща, і терміни дозрівання. Визначальним є колір плодів, спектр яких зовсім не обмежується одним тільки червоним і жовтим перцем. Овальні або видовжені, кубоподібні або циліндричні, кулясті або конусоподібні – якою б не була форма плодів, всі вони успішно вирощуються на українських землях. Але обов'язково потрібно відповідність умов вирощування.
При виборі сортів необхідно враховувати все, зокрема й те, що є такі рослини, яким потрібно допомагати розвиватися, зокрема формувати кущі. Це зажадає додаткового праці і часу. Крім того, важливим є зберігання зрілих овочів, лежкість.
Безперечно, запитань на початку весни виникає чимало, і коли садити перець, і де взяти насіння, і скільки купити розсади. Але якщо визначити для себе пріоритети, то процес вирощування рослин не буде настільки важким і принесе задоволення від виконаної роботи і що найголовніше – від результату.