Як вибрати насіння для посадки
Як вибрати насіння для посадки
Насіння – як зробити правильний вибір. Їх якість виразно має бути високим, і тоді все буде бездоганно, як схожість, ріст і зав'язь, так урожай і смак овочів. Де купити, вирішуйте самі, оскільки і в магазинах, і в інтернет-магазинах вибір насіння необмежений. І все ж не можна легковажно підходити до підбору садивного матеріалу, варто не поспішаючи обдумати майбутню покупку.
Оцінювати насіння можна за декількома критеріями, і серед них: місце продажу, виробник, впевненість у сорті, термін придатності і дозрівання, особливості рослин. Крім цього, рекомендується купувати рівно стільки насіння, скільки необхідно для Вашого городу, але й про запас візьміть пару пакетів з урахуванням можливого шлюбу.
Вибір насіння
Вирощування з насіння стає цікавіше. Поряд з класичними насінням овочів, квітів, газонів можна побачити незвичайні, що пройшли передпосівну обробку і покриті спеціальним шаром.
Таким чином, на сучасному ринку представлені необроблені та оброблені насіння, так звані насіння в оболонці. Якщо посівний матеріал пройшов спеціальну підготовку на виробництві, він отримує все необхідне для живлення та поліпшеного проростання. Є два часто використовуваних і легко відрізниш виду обробленого насіння: інкрустовані і дражоване.
Інкрустоване насіння овочів
Інкрустовані – не змінені в розмірах та у формі насіння, видимим відмінністю яких є забарвлення. Кольорова оболонка тонка, але вона включає в себе різні компоненти. Як правило, інкрустоване насіння обробляються сумішшю препаратів, що надають захисну дію відносно проти хвороб і шкідників. Крім того, насіння для харчування отримують макро - і мікроелементи, які забезпечують зародок необхідними речовинами. У склад суміші, яку протравлюють такий посадковий матеріал, іноді входять і стимулятори росту. Яскрава забарвлення не позначається негативно на якості матеріалу.
До питання, як вирощувати з насіння, які оброблені, часто повертаються городники, зокрема, коли садять такий матеріал вперше. Потрапляючи в грунт і контактуючи з вологою, оболонка поступово розчиняється і оточує насіння належним доглядом.
Відзначимо, що даний вид насіння можуть віддати перевагу ті овочівники, які прагнуть отримати як можна більш ранні і міцні сходи. В нашому магазині представлені інкрустоване насіння огірків в асортименті.
Дражоване насіння
Гранульовані, дражоване – це ті протруєне насіння, захисна оболонка яких істотно товщі, ніж у інкрустованих. Садити їх простіше, оскільки вони збільшені у розмірах і за формою нагадують кульки. Спосіб дражування зробив зручною посадку дуже дрібних насіння, які в оригінальному вигляді садити непросто (цибуля, морква, петрушка, селера).
Так само, як у випадку з інкрустацією, дражування передбачає нанесення живильного шару, і його склад ідентичний. Крім того, можуть бути додані компоненти, що надають дію, спрямоване на придушення росту грибка, захист від шкідливих комах.
Великою перевагою цієї різновидності посівного матеріалу є висока якість, оскільки зазвичай тільки якісні насіння дражируют. Ми рекомендуємо при покупці такої продукції особливо звертати увагу на термін придатності, так як не передбачено тривале зберігання гранульованих насіння. Також необхідно пересвідчитися, що продавець зберігає їх у відповідних умовах, особливо не порушує вимоги до вологості повітря. В разі потрапляння вологи насіння будуть зіпсовані.
При вирощуванні розсади будинку або у відкритому грунті або в теплиці потрібно бути готовим до більш частим поливу для нормального розчинення щільної оболонки, інакше посадка насіння овочів не принесе настільки дружних сходів, як очікується. Якщо ж Ви не плануєте займатися частими поливами, віддайте перевагу дражируваного насінню з гелевою оболонкою, вона розчиняється краще.
Важливо, що і дражоване, і інкрустоване насіння не можна замочувати перед посадкою, щоб не зняти з них захисний шар з препаратів.
Посівний матеріал – що нового
Час диктує свої правила, і наука продовжує удосконалити технології по обробці насіння. Не обмежуючись инкрустированием і дражированием, вчені знайшли нові методи, що дозволяють активніше боротися з хворобами, і не зупинилися тільки на хімічній обробці.
Є фізикальні методики, при яких, наприклад, посадковий матеріал піддається впливу лазера, або за допомогою низького тиску обробляються насіння в газовому середовищі (плазмові насіння). Обидва способи підвищують схожість та сприяють зниженню ризику захворювань грибковими інфекціями, що звичайно впливає на майбутній урожай, а в цілому викликає схвалення з боку аграріїв.
Все важливе в деталях
Критичні моменти, які слід враховувати при виборі насіння для посадки – терміни та умови зберігання. Схожість не буде втрачена, якщо Ви купили свіжі насіння. Отже, коли садити насіння? Придатність відміряється в роках від моменту збору. Для селери і пастернаку – до 2 років, для цибулі – до 3 років. Посадка моркви, перцю, буряків, баклажанів, шпинату та салату принесе відмінні врожаї, якщо насіння не старше 4 років. З п'ятирічним строком зберігання – насіння хрестоцвітних (редис, бруква, ріпа, редька, кольрабі, білокачанна і цвітна капуста). До 6 років можна зберігати насіннєвий матеріал томатів, гороху, квасолі, а до 7 – бобів, кукурудзи і рослин з сімейства Гарбузові (огірок, патисон, кабачок, гарбуз, диня і кавун).
Не менш важливим, ніж дата на пакеті, рік збору, класність і найменування, є те, як зберігали насіння. Існуючі правила, як садити насіння, рекомендується не порушувати, точно також варто дотримуватися засад зберігання, де обов'язково враховується вологість (приблизно 55%). Оптимальна температура зберігання +5-12 проС. Виходячи з цього, зберігаються і куповані, та запаси зібраних Вами насіння з городу. В домашніх умовах використовуйте прохолодне приміщення або не саму холодну полку в холодильнику.