Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
438 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Як швидко виростити петрушку

Як швидко виростити петрушку

Як швидко виростити петрушку

Свіжа зелень на столі – завжди трава петрушки, зеленої цибулі і кропу, рідше базиліка, селери або салату. Найчастіше з петрушкою асоціюється весняна зелена приправа, в якій багато вітамінів. Вона підкреслює смак улюблених страв, завдяки аромату і незабутнього смаку. Петрушка дійсно незамінна овочева культура, яка вирощується на будь-якому городі.

Як садити петрушку в Україні, напевно, знає кожен дачник, а тому без запинки розповість, які насіння у цієї пряної рослини і що потрібно зробити, щоб швидко виростити петрушку у відкритому грунті або на підвіконні. 

Насправді вирощувати петрушку легко, і для цього не потрібно великих трудових і фінансових витрат. Для цієї культури навіть не потрібно глибоко копати землю, достатньо лише злегка розпушити, щоб посіяти насіння. Сіяти можна по-всякому, і рядами, і в хаотичному порядку, петрушка відмінно росте незалежно від способу сівби. Але сорти і види петрушки диктують свої правила посіву. Наприклад, листова вимагає відстані між рослинами в 10-12 см, на 2 см менше потрібно кучерявою петрушці. У разі посадки кореневої петрушки не потрібно великої дистанції (оптимально 4-5 см), адже листя у неї менше.

Щоб зійшла пряність, головне неглибоко посадити насіння, зволожувати ґрунт, видаляти бур'яни. У використанні добрив немає потреби, якщо земля не бідна. В іншому випадку необхідно внести органіку у вигляді настою трави і гною.

Словом, це – невибаглива рослина, і виростити його може будь городник. Разом з тим, рекомендації з вирощування зелені є, і якщо слідувати досвіду професійних овочівників, проблем з тим, як вирощувати петрушку, Ви не відчуєте.

   

Особливості схожості петрушки

Складність цієї прянощі, насамперед, полягає в тривалій схожості насіння. Іноді доводиться чекати до 20 днів, поки зійде насіння. Зазвичай на те, щоб з'явилися сходи, йде як мінімум 15 днів, якщо посівний матеріал нічим не обробляється. Так відбувається тому, що олії, які містить петрушка, просочують насіння, і їх оболонка стає дуже щільною. При контакті з водою насіннячко не відразу набухає, має пройти якийсь час, поки волога зможе пробратися через масляну плівку. І звичайно важливо в період очікування сходів тримати грунт постійно зволоженим.

Якщо рослина вирощується будинку, то посадки обов'язково вкривають плівкою або кладуть зверху на контейнер з грунтом скло, створюючи умови теплиці. У разі вирощування у відкритому грунті або в теплиці використовують поліетилен або нетканий матеріал спанбонд, щоб волога не випаровувалася. Не варто знімати укриття раніше, ніж проклюнуться паростки. А ось коли вони вже з'явилися, слід прибрати плівку, щоб дати доступ повітря і світла.

Зважаючи на те, що доводиться довго чекати, поки петрушка зросте, були знайдені способи, як обійти тривалий період очікування сходів шляхом обробки посівного матеріалу. Безумовно, вирощування петрушки за 3 години – це скоріше міф для довірливих новачків городнього справи, однак прискорити схожість в межах розумного цілком реально.

Як радять овочівники, вирощування петрушки потрібно починати з замочування насіння. Щоб розчинити масло на оболонці насіння, насіння петрушки занурюють у гарячу воду. Перед посівом їх просушують до сипучості. Швидко зійде і та культура, насіння якої вже пророщені або посаджені на сонячному ділянці. До речі можливий дуже ранній посів, тому що морозостійка культура. Обов'язковим є хороший полив без застою вологи в грунті.

Слід уточнити, що утриматися від посіву петрушки потрібно на тих грядках, де в минулому році були висаджені її зонтичні «родичі» (кріп, моркву, кмин, селера, фенхель, аніс). Відмінно, якщо на ділянці під пряну культуру раніше росли помідори, огірки, гарбузи або цибулю.

 

Догляд за сходами – це елементарно

Ледь паростки у відкритому грунті свідчать про те, що прийшла пора починати особливий догляд.  Дочекавшись двох - трьох справжніх листочків, городники приступають до проріджування сходів. Поливи обов'язково супроводжуються подальшим розпушуванням грунту, щоб не виникало твердої скоринки на її поверхні. Прополками ми забезпечуємо чистоту посівів, бур'яни видаляються як можна раніше. Якщо є потреба внести добриво, то слід це робити якомога обережніше, щоб рідина не потрапила на листя. Настої органіки ллють строго під корінь.

Так з часом посадка петрушки плавно перетікає в нескладний, але постійний догляд і збирання врожаю, яку здійснюють по мірі необхідності, зрізуючи зелень під корінь. Згодом зелена приправа знову зросте з кореня.

Не завжди в посушливі періоди виходить приїхати на город вчасно, але не варто побоюватися за стан культури, вона нормально переносить спекотні дні і засуху. Без наслідків не обійдеться, однак вони не критичні. При цьому постраждає лише ніжність зелені, вона стане набагато грубіше. В іншому пряність залишиться дуже ароматною, так як високі температури сприяють накопиченню ароматичних масел в листі. Таку петрушку рекомендується зрізати, щоб заготовити на зиму (сушити або заморожувати). А для отримання ніжних листочків потрібно забезпечити полив, і вони відростуть.

 

Вигонка з кореня

Одним з найшвидших способів, як виростити петрушку, є вирощування з коренів, заготовлених з минулого року. Корінці підійдуть будь-яких сортів петрушки. Відібрати рекомендується середніх розмірів коріння (довжина біля 8 см, товщина – 5 см). Для вирощування зелені корінці потрібно підготувати, вкоротити занадто довгі, прибрати бадилля, відправити у вологий пісок при низької темпера турі (+2 оС).

У підготовлені поглиблення в грунті корінці розташовуються під кутом 45про. Між ними має бути відстань близько п'яти сантиметрів. Присипаються землею коріння петрушки не повністю, вони повинні трохи «визирати» назовні. Утрамбований грунт зволожується водою, починаючи з першого дня після посадки і далі по мірі необхідності. Перша зелень з'явиться через місяць.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner