Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
440 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Як проростити насіння кавунів

Як проростити насіння кавунів

Як проростити насіння кавунів

 

Оцінюючи ботанічну характеристику та особливості кавуна, можна помітити, що однорічна баштанна культура має вегетаційним періодом від 55 до 150 днів і є теплолюбної і посухостійкою.

В Україні вирощування кавуна вельми успішно. За умови здійснення посадки у відкритому грунті в період без загроз поворотних заморозків, при температурі близько +15 оС, рослина починає свій розвиток з проростання насіння. На перших порах відбувається повільне зростання, так як відбувається нарощування кореневої системи. А через 20-30 днів сходи додають у зрості і чудово відгукуються на високі температури (від +30 оС).

Якщо посадка кавуна проведена в правильні строки і враховані всі потреби культури, включаючи своєчасний догляд, то до цього періоду на огудині з'являються квіти.

 

Ази вирощування кавунів

 

Щоб виростити великі солодкі корисні кавуни, необхідно дотримуватися простих правил і забезпечити культурі необхідні умови щодо вологості, світла і тепла.

До відсутності поливів кавун лояльний, але в той же час йому знадобиться додаткова волога в період, коли проращиваются насіння до появи сходів, а також більше вологи рослина вимагає, коли наливаються плоди. Якщо не дати кавуну вологу в цей період, то ранній урожай знизиться. Слід пам'ятати, що чим частіше здійснюється полив кавуна, тим менше цукристими будуть ягоди. Крім того, рясні поливи можуть призвести до захворювань культури. У зв'язку з цим із закінченням періоду цвітіння рекомендується припинити поливати баштанні.

До особливостей вирощування кавуна відносять відсутність затінення, оскільки рослина не сприймає тіні. До речі, тінню можуть послужити навіть бур'яни, тому їх потрібно своєчасно знищувати. Також необхідно враховувати, що будь-які заморозки, навіть нетривалі, є згубними для зійшли рослин. 

Окремо слід зазначити грунт, на якому можна вирощувати великі врожаї. Найкраще підходить піщаний грунт, як удобрена органікою, так і не удобрена. Вона легка і швидко прогрівається сонцем. Якщо садити кавуни у важку грунт, то з високою часткою ймовірності на врожайність розраховувати не доведеться, тому що культура, по-перше, буде мати порушення форми, по-друге, не зможе набрати потрібну кількість цукрів, що негативно позначиться на смаку. 

Якщо розглянути детальніше питання про те, як виростити кавун солодким, то є надійний спосіб уникнути отримання плодів з несмачною малосахаристой м'якоттю.  Для цього використовують гній, але не свіжий, а той, який добре перепрів. Також можна вдатися до мінеральних добрив (фосфор, азот, калій), які вносяться восени при обробці городу.

Важливо! Азот відповідає за силу росту рослин і плодів, але цей мінерал в занадто великих дозах може нашкодити врожаю, знизивши цукристість плодів, а також призвести до накопичення нітратів у кавунах.

 

Про сортах і насінні

 

У період, коли садити кавун можна по всім показникам, від хороших насіння буде залежати результат, що не є секретом для досвідчених городників, але часто упускається новачками.

Отже, як вибрати насіння кавуна і де їх шукати. Спочатку потрібно підібрати за характеристиками такі сорти, які придатні для природно-кліматичної зони Вашого регіону. Наприклад, сорт або гібрид може відрізнятися стійкістю до похолодання, відсутності сонячної погоди і т. п. Ми рекомендуємо сорту «Вогник», «Астрахань», «Цукровий малюк», «Крімсон Світ».

Розібратися в тому, чи підходить сорт або гібрид до погодних умов місцевості, можна за термінами дозрівання. Все залежить від того, коли у Вашому населеному пункті встановлюється стійка температура +15 проС. Від цього часу вважайте терміни вегетаційного періоду сортів, період збору врожаю не повинен йти в глибоку осінь. При цьому культурі знадобиться 60-90 днів на розвиток рослин і дозрівання плодів. Важливо, щоб час вегетації співпало з самою високою сонячною активністю. Одним із способів отримання раннього врожаю є розсадний спосіб.

Крім вірного вибору сорту, для впевненості в насінні не зайвим буде запитати у продавця сертифікати, що підтверджують якість посівного матеріалу.

 

Пророщування насіння

 

Як садити кавун, Ви, швидше за все, вже вирішили. Але який би спосіб культивування не було віддано перевага, то розсада, яку вирощують у теплицях або будинку, то посів у відкритий грунт, варто приділяти увагу проращиванию посівного матеріалу. Це необхідно, оскільки насіння мають міцну оболонку, і якщо допомогти паросткам проклюнуться, то схожість обіцяє бути вище і в більш стислі терміни.

Перед пророщуванням рекомендується провести знезараження насіння кавуна. Зараз на ринку широкий вибір фунгіцидів, з числа яких Ви знайдете і препарат для арбузов. Однак відмінним протравлювачем як і раніше вважається розчин марганцівки (1%), в якому замочується посадковий матеріал протягом 20 хвилин. По закінченню процесу насіння промиваються в чистій воді.

Арбузные семечки проращиваются тоже во влажной среде и только после смывания фунгицида. Как вариант, используйте воду температурой чуть выше 50 градусов, в которую опустите семена на 1-2 часа, естественно, при условии постоянного поддержания температурного режима воды. Далее можно взять ткань (не марлю) или ватные диски, смочить материал водой и между его слоями разместить семечки, обернуть полиэтиленом, а после убрать в теплое место. Температура проращивания – около +30 оС, но не выше +35 оС. Через 12-48 часов Вы увидите, что семена проклюнулись, и теперь их нужно посадить в грунт.

Якщо у якості насіння є впевненість, їх не можна пророщувати. Не допускається механічна обробка насіння перед посадкою у вигляді дерева, надрізу – так легко пошкодити насіння.

Перед посадкою пророщені насіння рекомендується на деякий час піддати впливу холоду. Найпростіше загартування провести в холодильнику на холодній полиці при температурі від +3 до +6 оС протягом 12 годин.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner