Можна садити прострочені насіння

Вирощуючи городні рослини, кожен дачник використовує посівний матеріал – насіння. При виборі насіння зазвичай орієнтуються на культуру і сорт, і тільки після цього найуважніші з городників запитують, хто виробник насіння, як вони зберігалися, який кінцевий термін реалізації.
Зовсім не прискіпливістю або пунктуальністю можна пояснити зацікавленість тих, хто намагається знайти додаткову інформацію, перш ніж придбати насіння у того чи іншого продавця на ринку або в магазині. То, наскільки ви захоплені процес вибору насіння, і буде вирішальним фактором в успіху вашого городу.
Основні правила вибору насіння
Ми розповімо, що потрібно знати про насіння овочів, запашних трав, квітів, щоб не допускати помилок і не розчаровуватися.
Перше, що має насторожити покупця – красива упаковка, такий пакет відразу ж хочеться купити. Яскрава фотографія не є підтвердженням високої якості насіннєвого матеріалу рослин. Соковиті кольори і ефектні зображення на пакетиках, безумовно, привертають увагу, але часто це лише виверт, якою користуються для збільшення продажів. Не виключено, що в таких пакетах насправді знаходиться свіжий, з хорошою схожістю посівний матеріал. У будь-якому випадку товар повинен відповідати всім вимогам, висунутим до насіння.
Щоб упевнитися в належній якості, потрібно взяти в руки пакетик і розглянути на ньому все, що написано дрібним шрифтом: контактну інформацію про виробника, термін придатності насіння (а також дату виробництва/розфасовки), їх вага, номер партії. Наприклад, краще, коли термін придатності нанесений у вигляді відбитка, а не роздрукований разом з упаковкою. В той же час весь текст та зображення з друкарні повинні бути чіткими і зрозумілими.
Не менш важливо не тільки знати, хто виробник, і коли були запечатані пакети, але помічати, якої якості пакувальний матеріал. Так, якісне насіння для вирощування овочів неодмінно упаковують в щільний папір і надійно проклеюють пакети. Низькосортні насіння не упаковують на совість. І нехай вас не бентежать пакети білого кольору з не дуже привабливими картинками без привабливих рекламних слоганів, адже зазвичай саме в таких пакетах розфасовані якісне насіння.
Як купувати насіння
Як вирощувати овочі з насіння, які не придатні для кліматичної зони вашого проживання? Вкрай складно і не рекомендується. Характеристики садивного матеріалу повинні відповідати умов вирощування, а тому слід підбирати сорти з урахуванням особливостей регіону. Володіючи знаннями про те, який термін посіву, коли можна пересаджувати рослину в грунт, яким вегетаційним періодом воно володіє, можна зрозуміти, чи підійде воно для даної території.
Але ще важливо, щоб сорти мали гарну пристосованість до клімату. Тому рекомендується не відмовлятися від рослин з нашої селекції, адже такі сорти і гібриди пристосовані до погодних умов України максимально. Безперечно, насіння зарубіжної селекції, які мають сортовою чистотою і доведеним якістю, рідко підводять, проте в тому випадку, якщо є впевненість в автентичності посівної продукції
Маловідомі фірми-виробники – це ризик для городника. Не даремно досвідчені городники дотримуються правила купувати насіння тільки фірм, що існують на українському ринку не перший рік; ті насіння, які самі перевірили на практиці і впевнилися в якості і врожайності. Найчастіше у городника, що піклується про врожай, є свій список виробників, до яких є довіра.
Насправді розібратися, який виробник пропонує якість, а хто намагається продати невсхожий посівний матеріал, може кожен. Як варіант, рекомендуємо відвідати форуми, де городники діляться своїм досвідом.
Багато хто задається питанням, які можуть бути проблеми при пророщуванні? Труднощів не уникнути, якщо ваші насіння прострочені на 1-2-3 роки і більше. З часом насіннячко зазнає змін, наприклад, стає більш сухим і, як наслідок, у нього зовнішня оболонка набуває велику щільність. Через оболонку насіння повинен пробитися росток, на що буде потрібно більше часу. Треба розуміти, що відсоток схожості може бути низьким, а то й зовсім не трапиться дива.
Дивовижна здатність насіння
Прострочені насіння овочів та інших рослин можуть приємно здивувати, особливо якщо мова йде про огірках та інших гарбузових. Посадка овочів з такого матеріалу цілком виправдана, він зберігається довго і добре. До речі, підтвердженням тому – досвід городників, яким вони охоче діляться з іншими.
Поэтому с приходом поры, когда сажать овощи самое время, иногда можно пойти на небольшой риск и посадить семена с прошедшим сроком всхожести, но при этом стоит подстраховаться и все-таки купить одну-другую пачку посевного материала на всякий случай. Если старые семечки подведут, вы сможете, не теряя времени, заменить их новыми и не останетесь без урожая.
Семена с просроченным сроком всхожести
Наиболее остро стоит вопрос о просроченных семенах, которые были приобретены по ошибке, невнимательности или долго хранились дома. Нередко дачники в целях экономии, обнаружив в своих запасах такой посевной материал, задаются вопросом, можно ли из него выращивать и как сажать овощи, если семена имеют привлекательный вид, но конечная дата на упаковке уже истекла.
Конечно, у семян каждой культуры есть период, в течение которого гарантируется всхожесть. Нет ничего проще, чем купить свежую партию посевного материала и, не рискуя будущим урожаем, посадить семечки, в качестве которых уверены и вы сами, и производитель. Однако случается, что хочется пойти на эксперимент, или сохранился пакетик с редчайшим сортом, которого не найти днем с огнем. В таком случае выбрасывать ценнейший материал было бы глупо. Так или иначе, шансы на то, что семечки проснутся, есть. Можна спробувати відновити улюблений сорт, для чого найважливішим завданням є провести біологічну активацію у вигляді замочування.