Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
441 відгук
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Потрібно замочувати насіння помідорів

Потрібно замочувати насіння помідорів

Потрібно замочувати насіння помідорів

 

Від швидкості проростання насіннєвого матеріалу томатів залежить багато чого, в першу чергу величина врожаю і його якість. Початківці городники в невіданні, як садити помідори, тому у них виникає найбільша кількість питань, пов'язаних з культивуванням цієї рослини.

Питання про замочуванні насіння перед посадкою з'являється постійно, і тут необхідно внести деяку ясність в суть справи. На ринку насіння можна побачити і придбати звичайні насіння, гібридні і оброблені, причому два останні різновиди не рекомендуються до замочуванню, особливо оброблені пестицидами, адже вони висаджуються тільки в сухому вигляді, при цьому зберігаючи захист повною мірою.

Досвідчені городники, вибираючи сортове насіння, намагаються їх не замочувати, посилаючись на те, що шкірка у них не товста і легко розривається паростками. Але зараз тенденція до швидкого вирощування розсади переважає, тому більшість городників замочують насіння перед посадкою. На користь занурення насіння – і твердження фахівців про те, що замочування сприяє збільшенню врожайності томатів на 25%.

 

Підготовка насіння – що робити

 

Вирощування помідорів починається з вибору продавця насіння і власне самого насіннєвого матеріалу. Зі зрозумілих причин городники намагаються вибрати перевіреного постачальника посівного матеріалу, а потім визначаються, які сорти вони хочуть виростити ранні або пізні.

Незалежно від того, як будуть висіяне насіння, у теплицях або у відкритому грунті, важливість передпосівної обробки насіння незаперечна. Для початку візуально перевіряємо посадковий матеріал, і навіть, якщо Вам він сподобався, це не означає, що все насіння проростуть дружно і в один час. Адже в упаковку можуть бути вкладені старі насіння, втратили свою схожість, заражені хворобами, в кінцевому результаті їх схожість буде мінімальною.

Солідні торгові фірми, що реалізують насіння, зазвичай дезінфікують і знезаражують насіннєвий матеріал, обробляють стимуляторами росту, про що свідчить інформація на упаковці. Якщо такої немає, все доведеться робити овочівника.

Для початку насіння сортують, видаляють порожні, дрібні, потім замочують у воді (барботирование) на 12-18 годин, після чого поміщають їх в рожевий розчин марганцівки на 20 хвилин. Важливо не змінювати послідовність. Знезараження посівного матеріалу допоможе позбутися від грибкових і вірусних інфекцій (ймовірність присутності в насінні таких не виключається). Попередня обробка марганцівкою не захищає від розвитку хвороб на всі 100%, але все ж можливість зараження знижується на 50%.

Способи замочування насіння

 

Правильність і послідовність дотримання правил у тому, як вирощувати помідори, дозволить отримати здоровий і багатий урожай, який задовольнить кожного городника. Розсада, отримана з обробленого насіннєвого матеріалу, вкрай рідко піддається захворювання чорною ніжкою або ураження септоріозом.

Останнім часом багато городників при замочуванні насіння помідор почали використовувати народні методи, які при цьому застосовуються тільки натуральні органічні продукти і рослини. Вирощування томатів з замочуванням насіння в природних поживних розчинах дозволяє значно заощадити гроші на придбання препаратів, а також захистити культуру від впливу хімічних речовин.

Після того, як насіння були оброблені рожевим розчином марганцю, їх схожість можна простимулювати, замочити в розчині з води і соку алое (1:1) на 24 години. Це дуже ефективний спосіб, бо під час стимулювання насіння значно підвищується імунітет майбутніх сходів.

Не менш ефективним стимулятором росту насіння (перед тим, як вирощувати томати) є аэрированный компостний чай, приготований на основі хімічної і біологічної суміші, яка дозволить скоротити процес набухання насіння і провести їх знезараження. Особливо часто дачники використовують зольний настій для замочування, приготований на основі деревної золи. Величезний запас мінералів в золі є природним стимулятором росту, який просто необхідний насіння томатів.

Мало хто з городників знає, що одним із найбільш ефективних способів замочування насіння томатів є розчин з сушених грибів. Весь склад необхідних мікроелементів для швидкого зростання вирощуваної культури знаходиться в сухих грибах. Розчин готується просто: беруться сухі гриби, заливаються гарячою водою, настоюють (до охолодження), а потім туди поміщається посадковий матеріал у мішечку, витримується 6 годин.

Ще один дієвий спосіб замочування насіння – в медовому розчині. 1 десертна ложка меду, розчинена в склянці води, є ідеальним стимулятором для проростання насіння томатів.

Посадка помідорів буде в задоволення після обробки насіння природними поживними настоями. Впевненість в якості застосовуваного стимулятора, відсутність хімічних препаратів на початковій стадії вирощування розсади – що може бути приємніше для кожного городника.

Наприклад, випробуваний багатьма дачниками і отримав позитивний результат метод замочування в содовому розчині. 1 їдальня ложка соди, розчинена в 1 л звичайної води, допоможе значно поліпшити схожість не тільки насіння томатів, але й іншим овочевим культурам, які вирощуються на присадибних грядках.

Непоганий результат отримують городники після замочування насіння томатів у картопляному соку, адже в ньому теж міститься величезна кількість мікроелементів і корисних речовин. Тривалість замочування – близько 8 годин.

Не важливо, який із перерахованих методів замочування Ви будете використовувати, головне – в точності дотримуватися рекомендацій. Спочатку насіннєвий матеріал витримується у звичайної (або талої) воді, і коли він набубнявіє, його відправляють в розчин стимулятора, який дасть поштовх швидкому проростанню насіння.

Використовуйте той метод, який Вам найбільше сподобався, і посадка томатів на дачі пройде легко і успішно, а високий урожай, вирощений своїми руками, принесе задоволення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner