Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
438 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Як швидко проростити насіння кабачків

Як швидко проростити насіння кабачків

Як швидко проростити насіння кабачків

 

 

Для будь-якого сорти кабачків притаманна скоростиглість, а також багатоплідність. Вирощується в'юнка різновид кабачка і кущова. Остання особливо популярна в нинішній час, адже не у кожного городника достатньо землі для вирощування плентаються сортів, а на невеликій ділянці біля дачі хочеться вмістити якомога більше овочевих культур.

Кабачок в основному культивується у відкритому грунті, любить тепло, але більш стійкий до незначних перепадів температури (похолоданням), ніж його родич гарбуз. Вирощування кабачків з насіння не складне і при дотриманні всіх правил агротехніки дає зазвичай досить високий урожай.

Однією з умов отримання міцних і смачних плодів є родючий грунт і вибір безвітряних і сонячних ділянок під посадку насіння. Важливо при виборі місця висадки насіннєвого матеріалу дотримати сівозміна культур. Коренеплоди, боби і капуста вважаються найкращими попередниками перед посадкою кабачків.

Досвідчені городники радять висаджувати культуру по краях картопляного поля або ж вздовж паркану на сонячних незатененных місцях. Зазвичай урожай з таких насаджень збирають хороший.

 

Як підготуватися до посіву

 

Перш ніж приступити до посадки кабачків, необхідно визначитися, як вирощувати кабачки: безпосередньо прямим посівом в землю або розсадним. В обох випадках важливим фактором в успіху отримання бажаного врожаю є підготовка насіння. Починається вона з сортування посівного матеріалу, адже тільки здорові і сильні насіння можуть дати такі ж сходи і розсаду.

Сортування проводиться візуально, порожні або слабкі насіння відсортовують, а потім можна помістити їх в сольовий розчин води, де вже точно негідні насіння спливуть, а міцні, сильні залишаться на дні ємності.

Наступний етап у підготовці посівного матеріалу полягає в замочуванні насіння. Температура води зазвичай витримується в межах +25 оС, час – добу, після чого замочені насіння направляються в холодильник при температурі +2 оС (на загартовування) строком не менше чотирьох днів.

Цікавий спосіб, як швидко проростити насіння кабачків, це стимулювання до проростання насіння шляхом змінного температурного режиму, дотримуються якого протягом п'яти днів. Замочені насіння все також кладуть в холодильник при дуже низькій (але не від'ємною) температурі на півдоби, а потім виймають і при кімнатній температурі (+20-25 проЗ) витримують 10 годин. Таке загартування результативно тільки при прямій посадці семечкового матеріалу в грунт, якщо ж він висаджується на отримання розсади, то ефект загартовування пропадає, і вже вирощена розсада потребує додаткової загартування.

 

Тонкощі пророщування

 

Можна швидко проростити насіння у вологому мішечку, але в цьому випадку посадка кабачків з пророщених насіння здійснюється в прогріту землю, коли величина проклюнувшихся паростків досягла 5-6 мм.

Непоганий результат при пророщуванні дає замочування насіннєвого матеріалу з використанням народних методів, тим більше що це недорого і надійно. Деревна зола (1 ст. ложка на 1 л води), сік алое або каланхое – це ті недорогі стимулятори, які є майже у кожного городника.

Ефективним методом, як швидко пророщувати насіння кабачків, є їх замочування в гарячій воді (+50 оС) протягом 4 годин і негайне занурення на 1 хвилину в дуже холодну воду. Головне, що таке швидке пророщування доступно будь-городникові і не вимагає ніяких фінансових вкладень.

Вашій увазі ще один спосіб, як швидко проростити насіння кабачків, - це звичайні зволожені тирса з додаванням стимуляторів росту, куди поміщаються насіння кабачків. Температура в тирсі +25 проС. Такий вид пророщування дозволяє дочекатися появи білих корінців у насіння, а потім їх висаджують в землю. Цей спосіб вважається універсальним, так як насіння проростає швидко, і Ви можете самі вибирати з часу, коли пророщувати насіння кабачків і коли їх висаджувати на постійне місце зростання.

У всіх випадках передпосадкової підготовки насіння присутній ще і протруювання, щоб позбутися від грибкових хвороб, які, можливо, знаходяться у вигляді спор на посівному матеріалі. Для цього насіння поміщають в розчин марганцівки, а потім промивають чистою водою.

 

Пророщування насіння на розсаду

 

Щоб виростити урожай кабачків значно раніше, ніж зазвичай, їх насіння можна висадити в ємності або парник на розсаду. Тут, як і в першому випадку, особлива увага приділяється якості посадкового матеріалу. Якщо Ви хочете посадити в землю 2-х тижневе розсаду, то ємність під неї береться приблизно 8 см діаметру; більш доросла, 30-денна, потребує 15 см тарі.

В даному випадку також замочуються насіння, а проклюнулися – висаджуються в торф'яні горщики або контейнери, вкривається плівкою. З-за того, що культура погано переносить пересадку, насіння краще відразу висівати в окремі ємності. При пересадці намагаються не пошкодити кореневу систему, тому розсада в торф'яних горщиках найкраща.

Висадивши пророщені насіння, проводять полив грунту, температуру до сходів підтримують на рівні +25 оС, після чого знижують до +17 проС. Догляд за розсадою полягає в поливі, але його необхідно проводити з обережністю, так як переполив може призвести до утворення прикореневій або стеблової гнилі.

Культивування кабачків неважка і, дотримуючись всієї технології вирощування, можна бути упевненим в успіху навіть починаючому городникові. Отримання раннього врожаю неодмінно вимагає замочування насіння, і лише Вам вибирати, який з способів застосовувати.

Правильна передпосівна підготовка насіння кабачка і оптимальні умови для вирощування в силах забезпечити кожен дачник. Пам'ятайте про важливість пророщування, протруювання і гарту, щоб Ваші овочі були найбільш стійкими до погодних коливань і врожайними.

Обов'язково дотримуйтесь порад фахівців і підбирайте сорту до умов регіону, тоді ні посухи, ні планет, ні хвороби не зможуть перешкодити отримати бажані плоди.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner