Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
440 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Як виростити материнку звичайну з насіння

Як виростити материнку звичайну з насіння

Як виростити материнку звичайну з насіння

 

Пряність материнка, відома нам як орегано, є дуже затребуваним в кулінарії, завдяки своєму вишуканому аромату, так і в народній медицині широко застосовується. Рослина має народну назву материнка, проявляє свої лікувальні властивості при використанні у вигляді відварів, компресів, настоїв і настоянок.

Збір починається в період цвітіння, коли все квіточки, зібрані в суцвіття, розпускаються і зацвітають прекрасним лілово-рожевим кольором. Як правило, настає ця пора в середині літа, коли концентрація ефірної олії в траві досягає свого максимуму.

Для того щоб правильно зрізати материнку звичайну здійснюють зріз суцвіть мітелок не більше, ніж на 25 див.

 

Дика трава на ділянці

 

В тому, що принести материнку з дикої природи ближче до дому хочуть багато, немає нічого негожого. Посадка материнки може принести багато користі, от і беруть її відростки для вирощування у власному саду. А якщо врахувати високу декоративність культури, квіти якої наділені особливою чарівністю і можуть прикрасити будь-яку ділянку, надати йому якусь оригінальність і вишуканість, то вирощування цієї прянощі дуже заманливо. Разом з декоративною пишністю материнка послужить відмінним доповненням клумби з лікарськими рослинами, такі квітники влаштовують дедалі частіше.

Материнка дійсно може вирощуватися не тільки на галявині. Щоб посадити її біля будинку, використовують різні методи, такі як відводки, живці, поділ кореневища. Всі з перерахованих вище методів вегетативного розмноження рослин доречні у випадку з материнкою.

Наприклад, розділивши кореневище і взявши від нього частини з чотирма бруньками, можна посадити відразу кілька кущиків у себе в саду. При розсадження в безпосередній близькості один від одного відстань між лунками має становити 30х50 див.

У тому, як вирощувати материнку звичайну далі, немає особливих тонкощів, досить полити ямки відразу при пересаджування, а після прополювати і розпушувати після поливу.

Також цілком нескладно садити материнку насінням. Звичайно ж, мова про сортові орегано, яке вигідно відрізняється від свого дикого родича. Материнка сортова розрізняється за термінами дозрівання, а також за призначенням може бути лікарської, пряної або тієї, яка найкращим чином прикрасить клумбу, то є декоративною.

 

Що потрібно знати про вирощуванні материнки

 

Як зазвичай для овочів і пряних рослин землю потрібно підготувати для посадки, що найдоцільніше провести з осені. Вскопав майбутню грядку, її залишають до весни, а навесні вносять добрива. Підійде органіка, така як гній. На кожен метр ділянки вносять по третині відра гною і мінеральне добриво по 2 ст. ложки. Зазначимо, що місце для материнки варто підібрати схоже з тими місцями, у яких вона росте в природі, тобто сонячне, адже материнка не є тіньовитривалим рослиною.

Вирощування материнки з насіння практикується розсадним і безрозсадним способом у відкритому грунті. Однак через дрібного посівного матеріалу, щоб уникнути великих втрат насіння краще завчасно виростити розсаду.

З метою отримання розсади насіння материнки звичайної висівають у березні в підготовлені контейнери і ростять до того моменту, коли садити материнку в грунт дозволить погода. Є ще одна перевага в розсадного способу вирощування – освіта квіток у перший рік росту, в той час коли при прямому посіві в грунт однорічна материнка швидше за все не зацвіте, а отже не дасть урожай.

Як посадити насіння

 

Як виростити материнку на городі, питання складне для тих, хто вперше тримає в руках пакет з насінням пряної рослини. Грунт для цієї прянощі потрібно живильний, як раз такий не проблематично придбати в спеціальних магазинах для квітникарів. Наповнивши ним ємності для посадки, насіння засіваються не глибше, ніж на 1 см. Для зростання культури потрібна невисока температура в межах +20 проС. Сходи швидко не з'являться, тому наберіться терпіння і залиште в спокої шухлядки на 2-3 тижні, слідкуючи, щоб грунт у них не пересихав. Утримати вологу в землі допоможе плівка.

Поява перших сходів сигналізує про те, що плівка вже не потрібна. Коли всі рослини зростають і наростять трохи листя, здійснюється пересадка в інший посуд, причому оптимально для кожної рослини виділити за індивідуальним стаканчику. Пересадження роблять обережно, не можна пошкоджувати коріння.

Точно так само немає нічого нового в тому, як виростити материнку з насіння на дачі прямо в грунті. Підготовлене місце для посадки слід розрівняти і зробити поглиблення в грунті на 1 см, куди помістити насіння і злегка присипати землею, несильно утрамбувати. Очікування сходів – нелегкий момент, але два тижні пролетять непомітно в клопотах за іншими рослинами саду та городу, і сходи материнки з'являться на грядці.

Розсаду материнки, отриману на дачі або будинку, розсаджують в травні в теплий грунт.

 

Як швидко виростити материнку

 

Как только молодые растеньица были пересажены и политы водой, нужно следить, чтобы вокруг них не образовывалась твердая корка земли, а для этого вовремя рыхлить почву. Во время рыхления наиболее удобно сразу же удалять появляющиеся сорняки, что очень важно для материнки потому, что ее листики мелкие, и если не следить за сорняками, то бурьян быстро вытеснит слабую поросль культурного растения.

В перечень правил о том, как сажать душицу обыкновенную и ухаживать за ней, также входит умеренный полив. Много воды, и что еще хуже застой влаги, неприемлем для пряности, она потеряет эфирные масла, не будет столь ароматной, как в дикой природе, даже если Вы сажаете отобранные сорта.

Правильный уход обеспечит Вас стабильным урожаем душицы на участке. Поскольку трава в первый год своего роста не разрастается сильно и не образует разлогие кусты, то для усиления роста можно использовать удобрения, например куриный помет, который обязательно разводится до приемлемой консистенции.

Зміцнілі рослини вимагають мінімального догляду, на другий рік розвитку вони здатні самостійно впоратися з бур'янами, заглушаючи їх зростання і розростаючись для утворення пишного цвітіння.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner