Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
440 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Як правильно проростити насіння томатів

Як правильно проростити насіння томатів

Як правильно проростити насіння томатів

 

Для більшості городників весняний посівний сезон починається на початку березня, задовго до настання вешнего тепла. У цей час ретельно сортуються насіння томатів, а перцю ще раніше, і починається передпосівна підготовка насіннєвого матеріалу до висадки в парники або теплиці для вирощування розсади.

Відомо, що успіх високої врожайності культури полягає в насінні. При їх купівлі концентруйте свою увагу на терміни зберігання, а також дату розфасовки, найбільш придатними є дворічні, від них можна чекати хорошого врожаю. Вирощування помідорів вимагає конкретики, який сорт Ви хочете культивувати, де будуть виростати томати – у теплицях або у відкритому грунті, і для яких цілей вони призначені.

Існують ранні, середньоранні та пізні сорти томатів, в залежності від їх використання та формується запас насіння. Відомо, що ранні сорти достигають швидше всього і придатні для салатів у свіжому вигляді. Для тривалого зберігання висівають насіннєвий матеріал томатів пізньостиглих сортів, але найбільш поширені середньоранні сорти, придатні для консервування, приготування кетчупів, паст і соків.

Кожен рік з настанням березня досвідчені та початківці городники шукають нову інформацію, як проростити насіння томатів правильно, адже кожен з них бажає виростити такий урожай, щоб можна було здивувати їм сусідів і близьких, а також заготовити овочі на всю зиму.

 

Замочування – початок всіх початків

 

Перед посадкою насіння помідорів їх сортують. Для цього спочатку візуально відбирають (калібрують) найбільші насіння однакового розміру, а потім поміщають в сольовий розчин на 20-30 хвилин. Ті насіння, які спливуть, відбраковують і приступають до проращиванию посівного матеріалу.

Існує безліч способів прискорити старт проростання, але найпоширеніший – контрастна температура, застосовувана на насіннєвий матеріал.

Береться бавовняна або лляна тканина в два шари, між ними містяться насіння, які замочуються на добу при температурі +20 проС. Далі пророщування насіння помідорів вимагає загартування, тому їх на 8 годин поміщають в холодильник (під морозилку). Температура гартування низька, вона складає всього 0-2 проС. Ця процедура досить тривала (близько 2 доби), при цьому слабкі насіння загинуть, а ті, що вижили дадуть чудові сходи, надалі чудово витримують всі мінливості погоди і дивують високим урожаєм.

Якщо поміщений у два шари мокрої тканини посадковий матеріал витримувати до прокльовування зародків, то потім його можна обережно висадити у вологий грунт, приготовлену заздалегідь. Врахуйте, що насіння пробиваються не всі одразу, тому і висадка пророщених насіння буде поетапна, по мірі появи паростків.

Ще один народний спосіб, як пророщувати насіння томатів: їх замочують в розчині соку алое або каланхое. Це природні стимулятори, але можна використовувати і сучасні засоби хімічного походження (гумат натрію, циркон) – все на розсуд господаря.

Не забувайте, що перед замочуванням обов'язково проводиться знезараження посівного матеріалу шляхом занурення в слабкий розчин марганцівки. Після проведених процедур насіння помідорів висівають у відкритий грунт або в теплиці.

 

Інші способи пророщування насіння

 

Крім обов'язкового знезараження в марганцівці, ще насіння поміщають в розчин соди, що дозволяє позбавитися від вірусної інфекції, до якої схильні всі сорти томатів, особливо якщо їх культивувати в захищеному грунті.

Перевірений спосіб, як пророщувати томати – занурити насіння в гарячу воду (+60 оС) на півгодини, а потім провести етап загартовування в холодильнику.

Посівний матеріал замочують у горілці, що теж дуже ефективно, і схожість підвищується в кілька разів. Але найбільш дієвим є закопування насіння (в мішечку) в сиру землю за два тижні перед посадкою.

 

Звичайно ж, у кожного дачника свій метод пророщування посівного матеріалу, який прийнятний в тій чи іншій місцевості та погодних умовах. Однак практично всі городники перед тим, як вирощувати помідори, виробляють пророщування, тим самим прискорюючи схожість насіння і загартовуючи їх перед посадкою в парники або теплиці. Виняток становлять тільки насіння гібридів.

Для висадки пророщеного посівного матеріалу готують грунт, її можна купити в господарському магазині, але можна приготувати самим. Для цього береться чорнозем (3 частини), річковий пісок (1 частина) і торф (300 г), можна додати мікроелементи. Все перемішується, і грунт готова до посіву насіння томатів. Посадка помідорів здійснюється на глибину 1,5 см, потім земля акуратно поливається і прикривається плівкою. До появи паростків уважно стежать, щоб грунт не пересихала, а при їх появі поліетилен відразу знімають. Лотки з посівами переносять у місце з яскравим освітленням.

Вирощування розсади

 

На розсаду посівний матеріал висівають в межах 5-15 березня. Дуже важлива глибина посіву, адже при сильному заглибленні насіння сходи виходять слабкими, а дрібна посадка дає можливість швидкого пересихання насіння. Після появи паростків температура в приміщенні повинна відповідати вдень +14-16 проЗ, а вночі +12-14 проЗ, це необхідно для кращого розвитку кореневої системи розсади. Через тиждень, коли рослини зміцніють, температуру в приміщенні можна підняти (поступово) до +22 оС, а вночі до +16 проС. У фазі другого листочка, розсаду пікірують.  

До моменту, як садити помідори на грядку, рослини повинні бути не вытянувшимися, міцними, мати 7-8 листочків. Коренева система повинна бути прекрасно розвиненою, адже погана розсада, будучи висаджена навіть в самий родючий грунт, не дасть високого врожаю.

При виборі місця посадки необхідно пам'ятати, що після картоплі, перцю і повторно після розсаду помідорів не висаджують, так як існує загроза зараження фітофторозом. Вибір місця посадки, сорти томатів та способу пророщування насіння належить тільки городникові, і необхідно правильно вибрати час, коли садити помідори, щоб вирощений і зібраний урожай приніс радість, а не розчарування, і вкладена праця не була марною.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner