Догляд за картоплею з моменту посадки до збору врожаю.
Картопля – цар овочів. Це основний гарнір за обіднім столом. З картоплі можна приготувати безліч різноманітних смачних страв. А яким смаком і ароматом володіє варена молода картопелька, заправлений вершковим маслом і посипаний зеленню! Не дивно, що багато хто намагається висадити на своїй ділянці картопля – хтось обмежується кількома кущами, хто висаджує цілу плантацію. Але за картоплею, як і за будь-яким іншим овочем, потрібен ретельний догляд з моменту посадки до збору врожаю.
Які асоціації у вас виникають, коли мова заходить про картопляних грядках? Напевно, більшість згаданий колорадського жука. Без сумнівів, саме він – головний шкідник картоплі. З покоління в покоління городники розповідають історію про завезеному американському смугастому жука, від якого важко позбутися. І, напевно, кожен, хто хоча б раз садив картоплю на своїй ділянці, виходив з ранку в город з банкою, щоб зібрати цього смугастого шкідника. Але впоратися з жуком можна набагато простіше і ефективніше, досить купити хімію для захисту рослин.
Серед рослинної хімії для обробки овочів саме препарати від колорадського жука займають значний сегмент. Їх можна поділити на дві групи. Перші призначені тільки для боротьби з жуками. Але більшою популярністю користуються комбіновані засоби другої групи, якими можна обробляти не тільки картоплю і не тільки від колорадів. Інсектициди «ЖукOFF», «Супер Атака» та інші їм подібні не змиваються дощем, зберігають свої властивості до місяця.
Але помилковим є думка, що картопля потребує тільки в обприскуванні від колорадського жука. Є маса інших комах-шкідників, а також захворювань, які знижують урожайність і зводять всі старання огородником до нуля. Серед захворювань, які завдають шкоди овочевій культурі, особливо виділяється фітофтора, чорна парша і плямистість листя. Особливо бояться городники фітофтори, яка вражає не тільки бадилля, але також може дістатися і до бульб.
Але навіть якщо вдалося уникнути захворювань, побоюватися потрібно і дрібних шкідників. Крім вже знайомого нам колорадського жука картоплю любить попелиця, картопляна міль, дротянка, хрущ, капустянка.
Як захистити картоплю в цьому випадку? Важливо обробити сам посадковий матеріал перед тим, як відправити його на грядки. Такі дії створюють захисний бар'єр для майбутнього врожаю від найпоширеніших шкідників і хвороб. Для обробки бульб доцільно вибирати комбіноване засіб, який одночасно захищає від захворювань, і від комах. На ринку заслуженою популярністю серед таких засобів користується протруйник «Престиж». Це німецьке засіб відрізняє вимогам безпеки, ефективно працює і справляється з основною завданням.
Не знаєте, де купити подібні захисні засоби для картоплі? Каталог магазину «Агролидер» наповнений кращими пропозиціями для обробки цього царського овоча як до посадки, так і під час росту.
Также нелишним будет обратить внимание и на другие важные моменты – место посадки и сам отобранный семенной картофель. Нельзя сажать каждый год картошку в одном месте. Чередуйте расположение грядок, чтобы избежать накопления болезней, характерных для картофеля, в одном месте. Обращайте внимание и на внешний вид картошки, которую отложили на посадку. На ней не должно быть никаких трещин, черных пятен или точек. В противном случае, вы можете собственными руками бросить в лунку изначально больной картофель. Соответственно, получите такой же урожай.
Поставтеся відповідально до своїх посадкам картоплі, забезпечте їх надійним захистом, і ви будете винагороджені великим і смачним урожаєм!
Інші статті