Як вирощувати томати?
Багато городників відносять томати до примхливим овочевим культурам, які складно вирощувати. Це пов'язано з тим, що попередньо потрібно виростити міцну розсаду, а потім зуміти грамотно організувати догляд за висадженими сходами на ділянці. Проте труднощі не лякають завзятих фермерів, тому що смак цих червоних плодів варто того, щоб повозитися з ними протягом сезону.
Щоб виростити загартовану і міцну розсаду, потрібно правильно підібрати насіння томату. Звичайно, окремі вимоги пред'являються до поливу, освітлення і температуру повітря. Але догляд за розсадою – це тільки половина справи, хоча і досить клопітка. Основна робота починається тоді, коли томат готовий до висадки в грунт.
Відкрита грунт – це більш агресивна і небезпечна середовище з-за великої кількості шкідливих бактерій, комах і навіть небажаної трави. Якщо ви плануєте висаджувати помідор, підготуйте грунт наперед – це не той овоч, який любить спонтанність. Ще з осені, перекапывая ділянку, удобрити грунт яєчною шкарлупою і деревною золою. А саму розсаду висаджують тільки в прогріту землю. Тому, якщо погоди не сприяють, а час підтискає, використовуйте парники.
Але навіть коли ви передбачили всі підготовчі варіанти, потрібно знати, як захистити помідори від шкідників і захворювань. Для більшості городників саме ця стадія – найбільш складна і проблемна. Тому ще на підготовчому етапі обов'язково потрібно купити хімію для захисту рослин, яка є і у каталозі нашого інтернет-магазину.
Помідори схильні до цілого ряду небезпечних захворювань. Серед них найчастіше можна спостерігати фитофтору, плямистість, грибкові утворення, гниль. Найчастіше хвороби з'являються з-за природних явищ – частих дощів, брак сонячних променів або тепла. Якщо дощі супроводжуються зниженням температури, ви можете втратити врожай.
Також потрібно пам'ятати про правила добрива і проводити активну боротьбу з бур'янами. Коли висаджена розсада, ретельно пропалывайте і рвіть бур'яни. А перед висадкою обробіть грунт спеціальними засобами, наприклад «Зенкор Ліквід», який ефективно справляється з небажаною травою.
Але без використання захисної хімії не обійтися. Обробляти помідори потрібно регулярно, особливо при перших проявах захворювань – зміни відтінку листя, появі плям на самих плодах і іншого. Скористайтеся фунгіцидом «Квадріс» або «Ридоміл Голд», які ефективно борються з фітофторою, борошнистою росою, грибковими захворюваннями й іншими недугами.
Люблять помідори і багато комах, які є шкідниками і переносниками хвороб. Слимаки, равлики, гусениці, капустянки, мокриці – часті гості на томатних кущах. Н обходить їх стороною і колорадський жук. Саме тому томати не рекомендують садити близько до картопляних грядках. Не завжди можна угледіти за посадками і вчасно збирати шкідників. На допомогу городникам приходять інсектициди. Так, хороші результати показав препарат «Волиам Флексі». А «Рятувальник томатів» – це універсальний засіб, яке є одночасно і борцем з шкідниками, і з захворюваннями.
Якщо ви прийняли рішення вирощувати помідори, запасіться захисної хімією для рослин. Зробити це можна в магазині «Агролидер». Тут зібрані тільки перевірені та ефективні засоби, які здатні впоратися з поставленим завданням і подарувати вам багатий урожай соковитих, м'ясистих і ароматних плодів!
Інші статті