Як виростити моркву?
Червона дівиця з косою на вулицю – це красуня моркву. Цінний і корисний овоч, багатий вітамінами – частий гість на столі. Морква є частиною заправок і зажарок до супів і борщу, надає особливий смак риби і овочів, з неї можна витиснути смачний сік або приготувати салат.
Навіть на невеликій земельній ділянці багато намагаються посадити хоча б кілька грядок моркви, щоб мати свій урожай. Але ця культура славиться серед городників складною схожістю. Тому досвідчені городники проводять підготовчу роботу ще до висадки. Для кращої схожості насіння моркви попередньо замочують, промивають, охолоджують в холодильнику. Такі маніпуляції дозволяють насінню швидше прорости. Існують насіння, які вже спочатку оброблені для кращої стійкості і схожості.
Саму грядку краще готувати з осені – перекопувати і удобрювати. Але і навесні потрібно розрівняти землю і провести обробку від бур'янів, які будуть заважати подальшим сходам моркви. Прибрати зайву рослинність з ділянки допоможе «Зенкор Ліквід». Він розрахований на боротьбу з бур'янами на посівах моркви, а також томатів, картоплі, сої. Після того, коли бадилля піде вгору, залишається тільки проривати моркву і боротися з бур'янами вручну.
Моркву можна назвати відносно стійким овочем, який не так примхлива, як перець або томат. Але і морква вимагає уваги, щоб вчасно розпізнати хвороби та захистити її від впливу шкідників. Пошкоджені плоди вже не так довго будуть зберігатися, стануть швидко псуватися, а при деяких захворюваннях морква зовсім не можна вживати в їжу, тому врожай доведеться просто викинути.
Серед хвороб, які найчастіше нападають на морквяні грядки, поширені всі види гнилі. Це суха, біла, чорна, сіра, повстяна, мокра різновиди. Всі вони вражають саме плоди. Якщо висмикнути одну морквину, можна побачити характерні для ураження тієї чи іншої хвороби. Але і по листю можна визначити деякі захворювання. Якщо бадилля покрилася плямами коричневого кольору, у моркви розвивається грибковий церкоспороз. А в молодої моркви, яка тільки починає сходити і розвиватися, може проявитися бура плямистість.
Чтобы получить здоровый урожай выбирайте сорта, которые устойчивы к большинству заболеваний. Но не менее важно купить химию для защиты растений. С ее помощью вы будете знать, как защитить морковь от опасных болезней. Обратите внимание на фунгицид «Спасатель для огорода». Он борется с основными заболеваниями, а также способствует активному росту овоща.
Така хімія важлива і в процесі боротьби з шкідниками. Їх теж чимало нападає на моркву. Напевно, кожен знає про кохання зайців до цієї культури. Але навіть якщо у ваших краях зайців немає, на йдутся більш дрібні шкідники. Якщо плоди, що знаходяться в землі, виявилися надкушенными, це справа зубів мишей-полівок. Шкоду приносять комахи – морквяні мухи, слимаки, дротянки, капустянки. Обзаведіться заздалегідь інсектицидами, які допоможуть впоратися з непроханими гостями.
Засоби захисту від комах, гризунів, хвороб і бур'янів можна в магазині «Агролидер». Ми зібрали в каталозі тільки перевірену фермерами і городниками-любителями захисну хімію, яка дійсно працює. Підібравши комплекс препаратів, що ви зможете проводити обробку своєчасно і правильно.
Не діліть свій урожай моркви з шкідниками і не віддавайте його хвороб – вчасно обробляйте правильними препаратами, щоб зривати здорову і смачну морковочку зі своєї грядки!
Інші статті