Інструкція: Як правильно розвести «Кондифор»
«Конфідор» є інноваційним засобом захисту рослин ефективної системного впливу. У препараті поєднуються малотоксичність і висока ефективність, завдяки унікальному механізму впливу на гризучих і сосних шкідників. Всього одне застосування в сезон.
«Конфідор» має тривалий період захисту від комах, які можуть завдати шкоди сільськогосподарським культурам. Наряду с великий ефективний засіб представляє невисокий ступінь небезпеки для довкілля та теплокровних, оскільки має III клас токсичності.
Що треба знати про сучасний СЗР «Конфідор»
Інсектицид потрапляє в рослини через стебла та кореневу систему та надовго захищає від шкідників, завдяки чому кількість оброблень за сезон скорочується до 1. Резистентність у комах, які потрапляють під його вплив, не розвивається.
У складі СЗР — імідаклоприд, 200 г/л. Ця речовина використовується для оброблення листя, внесення в ґрунт і оброблення насіння. Конкретно засіб «Конфідор» може використовуватися як обприскування в період вегетації культурних рослин.
Використання имидаклоприда призводить до позбавлення широкого спектра комах через вплив на їх ЦНС. Внаслідок оброблення даних кишковим пестицидом ефективність проти шкідників зазначається через 3-5 днів. «Конфідор» забезпечує високу залишкову активність, тобто тривалий захист сільськогосподарських рослин (від 2 до 4 тижнів).
Системний препарат може використовуватися на різних культурах. Наприклад, у разі ураження картоплі колорадським жуком або під час вирощування огірків і томатів в умовах відкритого ґрунту від ти, тютюнового трипса та білокрилки.
Після розпилення розчину «Конфідор» на картоплі період очікування має становити як мінімум 20 днів, а на томатах і огірках — від 5 діб.
Підготовка до застосуванню инсектицида
У сучасних засобах захисту рослин для досягнення найвищої ефективності важливо знати, як правильно розвести препарат.
Пропонуємо покрокову інструкцію, як розводиться водою «Конфідор»:
1. Для картоплі використовується 1 г препарату, який розчиняється в 10 л води. Отриманим робочим розчином обприскують приблизно 2 сотки.
2. Для огірка та томату відкритого ґрунту 1 г СЗР розчиняють у 6-7 л чистої води. На кожні 10 кв. м використовують приблизно 1-1,5 л робочого розчину.
Цей засіб рекомендується також для оброблення розсади зі нормою внесення 0,5-1,0 л/га методом поливання. Крім того, перед висмоктуванням розсади, що одержується вирощуванням у касетах, використовується занурення зі касетами в робочий розчин на короткий час з подальшим зануренням у чисту воду.
Рекомендації щодо застосування
Прибігати до використання інсектициду з активними медаклопридом треба у разі масового появи личинок колорадського жука на листочках картоплі. В інших випадках засіб розпорошується на рослини у разі виявлених нешкідливиків (на період вегетації).
Є практика застосування препарату «Конфідор» для інших культур або умов вирощування, наприклад, для огірків і томатів у закритому ґрунті, баклажанів, виноградників, , а також для плодових дерев персика, сливи та яблуні.
Після оброблення дерев період очікування становить 30 днів; під час обприскування огірків і томатів у теплиці — 3 дні. Томати та цибуля, вирощувані методом крапельного зрошення, теж можна обробляти «Конфідором», внесенням прямо з поливанням. В цього випадку період очікування становить для томатів — 15 днів, для цибулі — 20 днів