Продавець Агролідер — інтернет магазин насіння та засобів захисту рослин розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
404 відгуків
+380 (66) 378-35-92
пер. Севастопольский, 2б, Харків, Україна
Cемена овощных культур и цветов

Кавун: вирощування у відкритому грунті

Кавун: вирощування у відкритому грунті

 

Кавун: вирощування у відкритому грунті

 

У плодах кавуна міститься багато корисних органічних кислот і мінералів, цукрів і вітамінів, що визначають цінність культури в раціоні харчування. В Україні вирощування кавуна – сезонне явище, і воно доступне всім і кожному.

Процес розведення баштанних культур на грядках захоплюючий. Крім того, культура проста у вирощуванні. При цьому клімат України дозволяє вирощувати кавуни не тільки в південних регіонах і на території наближеною до південних областях. Якщо у Вас добре аэрируемая грунт, така як суглинок чи супісок з нейтральною і слабокислою середовищем, а літня погода досить тепла і сонячна, то Ви є реальним претендентом на отримання хорошого врожаю кавунів. Не зайвим буде відзначити і родючість грунту, так як вирощувати кавуни потрібно на живильному родючої землі.

Опис: tmb_137959_6039.jpg

 

Підготовка насіння

 

Вирощування кавунів неодмінно передує вибір насіння і їх передпосівна обробка. Зараз на ринках і в магазинах знайти сорти баштанних культур дуже просто, а найбільш широким асортиментом розташовують інтернет-магазини. Але це зовсім не означає, що в інтернеті є тільки насіння рідкісних сортів і гібридів, бо неважко купити онлайн насіння кавунів «Астрахань», «Вогник», «Крімсон світ» та інших популярних ранніх і пізніх сортів. Словом, кожен, хто потребує насіння найкращих сортів, купить їх без проблем.

Опис: 249687098_w800_h640_imgp1404.jpg

З приходом весни, маючи в розпорядженні посівний матеріал однорічної трав'янистої рослини сімейства Гарбузові (кавуна), подальші дії городника зводяться до роботи з насінням. Зазвичай для гарній схожості практикується замочування насіння або прогрів на сонці – проста підготовка до посадки.

Проте досвідчені городники починають готувати посадковий матеріал задовго до замочування, і для цього вони всю зиму правильно зберігають насіння при температурі +18-22 °С і не використовують торішні насіння. Щоб врожайність арбузов була висока, рекомендується садити насіння, зібрані 2-3 роки тому. На рослинах, отриманих з них, утворюється більше жіночих квіток. І відразу ж відпадає необхідність у пошуку відповіді на питання, як виростити кавуни в необхідній кількості. Така невелика хитрість допоможе уникнути невдач на баштані.

 

 

Опис: 1463234490_arbuzniye-semechki.jpg

Як ми вже згадували, є два варіанти обробки насіння: прогрівання на сонці та замочування. При прогріві посівний матеріал треба потримати тиждень на сонячному місці, тепло від променів сонця має позитивний вплив на схожість. Спосіб замочування передбачає вимочування насіння у воді, прогрітій до 50 градусів. У цьому випадку чекають прокльовування насіння, після чого їх садять у підготовлений грунт.

 

Садимо кавуни правильно

 

Іноді можна почути думку, що найскладніше у вирощуванні – визначити, коли садити кавуни. Насправді завдання під силу кожному, адже необхідно тільки дочекатися, щоб ґрунт прогрівся до потрібної температури. Дуже важливо не посадити насіння раніше. Кавун – теплолюбний, і некомфортна температура може нашкодити схожості і якості рослин, а також іноді призводить до загнивання насіння. Температура +12-14 °С є оптимальною для цих рослин, і коли з'являться паростки, земля прогріється ще сильніше, що власне і потрібно кавунами.

Посадка кавуна у виборі інвентарю не відрізняється від посадки будь-яких інших культур. Скористайтеся сапою і зробіть ямки в землі, заглиблюючись не більше ніж на 6 див. Особливістю висадки кавунових зерняток є дистанція між лунками, і вона повинна бути великою (між рядами – 1,2 – 2 м, між ямками в ряду – 0,7 м). У відкритий грунт в одну ямку поміщають по 3-4 насінини.

Опис: rassada-arbuza.jpg

 

Зійшли рослини необхідно прорідити, залишивши найбільш сильні (по одному в лунці). Виконується прополювання міжрядь від бур'янів, розпушування, щоб не допустити утворення твердої скоринки після поливів і дощів.

 

Тонкощі поливу на баштані

 

Кавун має досить розвиненою кореневою системою, потужний корінь довгий (до 1 м) спрямовується в грунт вертикально, а також є горизонтальні бічні відгалуження, тому поливається рослину і під корінь, та на 20-30 см по сторонам.

Як тільки Ви сформуєте рослини, залишивши по одному в лунці, можна приступати до поливу. Вирощувані з розсади кавуни поливаються не раніше, ніж через тиждень після пересадки в грунт. Готовність до періоду цвітіння баштанних визначається за утворення бутонів, і саме в цей час проводиться другий полив. В третій раз полити баштан потрібно з появою зав'язі плодів.

Опис: original.jpg

До того, як виростити кавун з максимальним ароматом і солодким смаком, має відношення і полив, і склад грунту. Більше корисних речовин з грунту рослина зможе взяти, тільки якщо буде отримувати достатньо вологи, з якою вбере в себе необхідну грунтову «їжу». У той же час, багато вологи призведе до небажаних наслідків, переполив позначиться на ароматі і смакових якостях

На цукристість і лежкість плодів чинить негативний вплив полив в період початку достигання плодів і прямо перед збиранням. У цей час не рекомендується поливати рослини, щоб ягоди не розтріскувалися і не втратили свій смак.

Опис: Watermelon-garden.jpg

Між тим, в ході вирощування можна вдатися до краплинний полив, такий догляд для арбузов вважається оптимальним.

 

Визначаємо стиглість плодів

 

Як правило, після закінчення в середньому 35 днів після утворення зав'язі дозрівають плоди кавуна. Готовий до прибирання продукт має всі ознаки оброблюваного сорту, властивий йому малюнок шкірки і колір.

Опис: 160810.jpg

Зрілі ягоди володіють правильною формою, хорошою пружністю і при поплескуванні по плоду видають характерний звук. За звуковим ефектам на стиглість вказує хрускіт при стисканні кавуна і резонуючий звук, який забезпечують дрібні порожнечі в м'якоті стиглої.

Також безпомилково визначається стиглість по сухому хвостика і жовтуватому плямі (не білого або зеленого), що знаходиться збоку плода. На якісною ягоді немає видимих пошкоджень, тріщин і воскового нальоту.

Опис: 14548347077_2a51a7acf4_b.jpg

Володіючи знаннями про те, як садити кавун, як доглядати і прибирати урожай, Ви з легкістю отримаєте досвід вирощування культури і з задоволенням будете продовжувати садити кавуни з року в рік.

 

 

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner